EKREM İMAMOĞLU: "DENİZCİLİK SEKTÖRÜ DAHİL, YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİN HER SORUNU BÜTÜNCÜL BİR YAKLAŞIMLA ÇÖZÜLMELİ"

EKREM İMAMOĞLU: "DENİZCİLİK SEKTÖRÜ DAHİL, YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİN HER SORUNU BÜTÜNCÜL BİR YAKLAŞIMLA ÇÖZÜLMELİ"

İMEAK Deniz Ticaret Odası Haziran Ayı Meclis Toplantısı'na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katılım sağladı.

adscode

İMEAK Deniz Ticaret Odası Haziran Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Haziran Ayı Meclis Toplantısı'na İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney konuk oldu.

İmamoğlu, kürsüye çıkarak bir meclise hitab etti. 

Toplantıya katıldığı için duyduğu mutluluğu ifade eden İmamoğlu yaptığı konuşmada:

"İstanbul, çok güzel bir şehir. Bu şehirde 5 yılı geride bıraktık. 5 yılda önemli başarılara imza attığımızı düşünüyorum. Önümüzdeki beş yıl içerisinde de kararlılığımızı devam ettirmek istiyoruz.

İstanbul şehri, ciddi sorunlarla boğuşuyor. İstanbul'un meselelerini bütüncül anlatmak zorundayız. Büyükşehir Belediye Başkanı, bu meseleleri tek başına çözebilecek diye seçilmez. Sorun ne ise ortaya konulmalı ve çözüme kavuşturulmalı.

İstanbul, yalnızca bizim milletimizden ibaret bir mesele değil. Kişisel menfaat ve kişisel ihtiraslar üzerinden İstanbul'un kaderi ile ilgili karar almak, şehrimizin en büyük tehlikesidir. 

Diliyoruz ki, mümkün olduğu kadar birlikte konuşacak mekanizmaları kuralım ve bu konuları çözüme kavuşturalım. Kendi adımıza, milletimizin bizlere vermiş olduğu bu şansı iyi kullanacağımıza inanıyor ve bunun sözünü Deniz Ticaret Odası'nın bu güzel salonunda sizlere veriyorum.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, en önemli konumuzun şehir düzeni olduğunu düşünüyoruz. Üst ölçek planı meselesini hayati bir mesele olarak görüyoruz. Bu sonbaharda, İstanbul Planlama Ajansı üzerinden Belediye koordinasyonunda başlatmak istiyoruz. Tüm yapıların içerisine katıldığı bu projeyi hazırlamanın şart olduğunu bilmemiz gerekiyor. Üst ölçek planlama sistemi, her şeyi kapsar. TdmOzelHaberi

Bu şehrin nizamını herkese anlayabileceği şekilde anlatacağız. Bu emaneti korumalı ve geleceğe taşımak zorundayız. Sorularınızı listeyerek bize yollarsanız; sorunlarınıza heyet ile bir toplantı planlaması yapalım. Uzlaşılmayan konuları raporlayalım. Bu toplantı içerisinde alınan sonuçlar üzerinden çalışmalarımızı yürütürüz.

Denizcilik sektörüne yapmış olduğumuz yatırımlar ve planlamalarımız aktif olarak devam ediyor. Orantısız bir düzen içerisinde planlama çalışmaları yaparak bu süreci kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız şehrin her konusu bütünlükçü bir anlayışla yönetilmeli. Dünya'daki bu kadar etkin bir şehire bu durumlar yakışmıyor.

Denizi çok seviyoruz. Denizcilik sektöründe çalışan insanları da tebrik ediyorum. Çok meşakkatli bir iş. Denize olan tutkusu olan insanlarla birlikte yaşamış birisiyim. Mesleğinize yüksek saygı duyuyorum. Denizcilik ile ilgili sporsal alanlarda da desteklerinizi bekliyoruz." ifadelerini kullandı.İmamoğlu'nun konuşmasının ardından kendisine İMEAK Deniz Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ile Meclis Başkanı Başaran Bayrak tarafından günün anısına hatıra objesi takdim edildi.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ