GEODİS, SÜRDÜRÜLEBİLİR DENİZ YAKITI HİZMETİ SUNACAK

GEODİS, SÜRDÜRÜLEBİLİR DENİZ YAKITI HİZMETİ SUNACAK

Fransız lojistik şirketi Geodis, nakliyeciler için denizde ve havada alternatif yakıt çözümlerini kullanmalarına olanak tanıyan yeni bir teklif başlattı.

Geodis CEO'su Marie-Christine Lombard, "Biyoyakıtın geliştirilmesi, Geodis'in karbon nötrlüğü sorununu aşmak için izlediği stratejik yollardan biri.  Hava ve deniz taşımacılığına yönelik bu yeni çözümlerle müşterilerimize tüm tedarik zincirlerini karbondan arındırmak için ek bir yol sunuyoruz” dedi.

Geodis KSS ve İnovasyondan Sorumlu İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Philippe de Carné, “Biyoyakıtlar şu anda taşımacılık faaliyetlerinin çevresel ayak izini önemli ölçüde azaltmanın en etkili yoludur” diye ekledi.

Bu alternatif yakıt kaynakları, doğrudan operasyonel alanda yer almayan geleneksel karbon dengelemesinden farklı olarak, ulaşımın değer zincirinde meydana geldikleri için 'yerleştirme' veya 'entegre karbon azaltımı' olarak sınıflandırılır.

Philippe de Carné, "Bu 'yerleştirme' çözümleri müşterilerimize gönderileriyle bağlantılı küresel karbon üretimini önemli ölçüde azaltarak doğrudan etkileme yeteneği sunuyor" diye ekliyor. Bir 'Rezervasyon Yap ve Talep Et' yaklaşımını kullanarak, her müşteri, gönderilerinin taşınmasından kaynaklanan CO2'nin %100'üne kadarını kapsayan, dilediği kadar yüksek bir katkı düzeyi seçebilir.”

Geodis, nakliyecilere tüm taşıma modları için biyoyakıt çözümleri sunan dünyanın önde gelen lojistik sağlayıcılarından biri.

Kaynak: TURKDENİZ.COM