HAMSTER ÇARKIYLA OKYANUS GEÇMEYE ÇALIŞAN MARATONCU KARAYA VURDU

HAMSTER ÇARKIYLA OKYANUS GEÇMEYE ÇALIŞAN MARATONCU KARAYA VURDU

Daha önce de başarısız olan sporcu, okyanusu yürüyerek geçmekte ısrarlı.

ABD'nin Florida eyaletinde hazırladığı "balonla" su yoluyla Atlas Okyanusu'daki Bermuda'ya gitmek isteyen ultra maraton koşucusu hedefine ulaşamadı.

Hamster çarkına benzeyen mekanizmayla "su üzerinde yürüyen" Reza Baluchi, 23 Temmuz'da çıktığı yolculukta bir gün sonra karaya sürüklendi.

Flagler County Şerif Bürosu cumartesi günü yaptığı açıklamada, bir geminin kıyıya vurduğu yönünde ihbar aldıklarını bildirdi. Olay yerine giden yetkililer, Baluchi ve "balonum" dediği mekanizmasıyla karşılaştı.

Baluchi, yaptığı özel röportajda, para toplayıp bağış yapmak istediğini söyledi:

Amacım sadece evsizler için değil, aynı zamanda sahil güvenlik, polis ve itfaiye ekipleri için de para toplamak. Bu kişiler kamu hizmeti yapıyor, güvenliği sağlıyor ve başkalarına yardım ediyor.

Çılgın sporcu, "balonuyla" Florida'dan Bermuda'ya ya da ABD'nin kuzeyindeki New York'a gitmek istediğini söyledi:

Yapmak istediğiniz her şeyi yapabileceğinizi size göstereceğim. Kimseyi dinlemeyin. Hayallerinizin peşinden koşun.

Öte yandan bu, Baluchi'nin ilk denemesi değil. Zira 2014'te ve 2016'ta mekanizmayla seyahat etmeyi deneyen Baluchi, iki seferinde de sahil güvenlik tarafından kurtarılmıştı.

Bu denemelerde Baluchi'ye yardım edenlerden biri Gina Laspina. "O bir hayatta kalma uzmanı" diyen Laspina, Baluchi'nin üzerinde GPS cihazı olduğunu ve bu sayede takip edebildiklerini söyledi.

Kaynak: Independent Türkçe