İDO, VİZE KARARI SONRASI YUNAN ADALARI'NA SEFER HAZIRLIĞINA BAŞLADI

İDO, VİZE KARARI SONRASI YUNAN ADALARI'NA SEFER HAZIRLIĞINA BAŞLADI

İDO'dan yapılan açıklamada, Türk vatandaşlar için Yunan adalarına vize uygulamasının kaldırılmasının ardından yeni yılda Ege Denizi'nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerine başlayacakları belirtildi.

adscode

Türk vatandaşlarının 10 Yunan adasına 7 gün vizesiz seyahat etmesi imkanının sağlanmasının ardından İDO'dan açıklama geldi. Filolarında 5 feribot, 24 deniz otobüsü ve 18 arabalı vapur olmak üzere toplam 47 gemi ve 35 iskele bulunduğunu belirten firma, İDO olarak Marmara Bölgesi'nde yılda yaklaşık 11 milyon araç ve 35 milyon yolcuya bin 250 çalışanla hizmet vermek üzere yolcu ve araç taşımacılığı alanında faaliyet gösterdiklerini belirtti.

"2024 yılında Ege Denizi'nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerimize başlıyoruz"

Marmara Denizi dışında geçen yıl Hatay-Kıbrıs hattında iki gemiyle, bu yıl da Mersin-Hatay hattında bir gemiyle seferler gerçekleştirdiklerini ifade eden firmadan yapılan açıklamada, "Denizde yolcu taşımacılığının lider firması olarak Marmara Denizi'ndeki 36 yıllık deneyimimizin yanında Akdeniz deneyimlerimiz sonrası, 2024 yılında Ege Denizi'nde Sığacık Teos Marina-Samos seferlerimize başlıyoruz. 449 kişi kapasiteli hızlı deniz otobüslerimiz ile Ege kıyılarından adalara olan ulaşım süresini kısaltarak güvenli, hızlı ve konforlu bir yolculuk deneyimi sunmayı hedefliyoruz. Ege Adalarındaki ilk gemimizle Sığacık Teos Marina-Samos arasını 1 saate düşürdüğümüz seferlerimize nisan ayında başlamayı planlıyoruz. Ege adalarına açılmamızda iş birliği yaptığımız Teos Marina Genel Müdürü Faruk Günlü'ye desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. Feribotumuzun ana bağlama ve kalkış yeri olan Teos Marina, İzmir merkeze 50 kilometre mesafede olup yaklaşık 30-40 dakikalık yolculukla ulaşılabilmektedir. Ayrıca İzmir'den Seferihisar-Sığacık'a belediye otobüsleri bulunmaktadır. Özel aracınızla geldiğiniz takdirde Teos Marina içinde bağlı bulunan Samos Feribotuna 100 metre mesafede marina içinde indirimli park hizmeti bulunmaktadır. Teos Marina giden yolcu salonu içinde Setur Duty Free bulunmaktadır. Gerekli izinlerin yetişmesi halinde gelen yolcu salonunda da nisan ayından itibaren Setur Duty Free hizmet verecektir. Yolcu bileti yanına otel, restoran gibi konaklama ve yeme-içme hizmetinin de dahil olduğu tur paketleri satışını acenteler üzerinden sistemimize entegre ederek ilerleyeceğiz. Konforlu entegre hizmet sunmak için deneyimli ekibimizle çalışıyoruz. Yunan adalarında geçerli olacak yeni vize açıklaması sonrası talebin artacağını öngörüyoruz. Ayrıca İDO markasına olan güven nedeniyle sefer düzenlediğimiz adalar yanında düzenlemediklerimiz için de satış sistemimizi geliştirerek farklı destinasyonlarda da acenteler ile iş birlikleri hedefliyoruz" ifadelerine yer verildi.