İMEAK DENİZ TİCARET ODASI "KASIM AYI" MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI "KASIM AYI" MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yeni Dönem(Kasım Ayı) ilk meclis toplantısı gerçekleşti.

adscode

Toplantının başında meclis üyeleri kendilerini tanıttı.Kasım ayı Meclis Toplantısı'nın başında; Oda Meclisi'nin 6.10.2022 ve 55 sayılı toplantı zabıtlarının, 2022 Eylül ayı fasıllar arası aktarımın ve Eylül ayı mizanı görüşüldü ve oy birliği ile kabul edildi.Meclis İhtisas Komisyonları belirlendi. (Sürdürülebilirlik Komisyonu, Eğitim ve İstihdam Komisyonu)

Deniz Kültürünü Geliştirme ve Armatör Denizcilik Komisyonu'nda yeterli kontenjana ulaşılmadığı için komisyon iptal edildi.Komisyon maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Yönetim Kurulu’nun Ekim ayı faaliyetlerinin sunumundan sonra Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran söz aldı.

Kıran yaptığı konuşmada:

"Geçtiğimiz hafta perşembe günü ilk meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Odamıza yakışır bir şekilde gerçekleşen seçimler vesilesiyle bizleri destekleyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni yönetim kurulu üyelerimizi ve oda organlarında görev alan arkadaşlarımı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Yeni katılan arkadaşlarımıza da hoşgeldiniz dileklerimi iletiyorum. Geçmiş dönemde birlikte çalıştığımız üyelerimize; odamıza kattığı değerler için saygılarımı sunuyorum. Kaldığımız yerden devam edip çalışmalarımıza devam edeceğiz. Seçim süreci bitti. Bundan sonra tüm enerjimi sektörümüzün gelişmesi için harcayacağız. Önümüzdeki 4 yıl boyunca, tek amacımız sektörü büyütmek olacak.

Bu dönemde de ulaşılabilir olacağız. Hizmet vermekten asla vazgeçmeyeceğiz. Toplantılarımıza düzenli katılımın önemini vurgulamak istiyorum. Hiçbir zaman unutmayınız, değerli üyelerimizin bizlere verdiği teveccüh; onların haklarını gözetmek içindir. Sektörümüzü daha da üst noktalara taşımak için sizlere inancım tamdır. Üyelerimiz ile sürekli temas hâlinde kalarak sektörel sorunları belirlemek, bizleri beslemeleri çok önemli bir husus olacak. Üyelerimizi her zamankinden daha aktif olarak görmek istiyoruz."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. 'Üç tarafı denizlerle çevrili Türkiye; endüstrisi, ticareti ve sporu ile ileri düzey denizci millet yetiştirmek kabiliyetindedir. Bu kabiliyetten istifade etmeyi bilmeliyiz. Denizciliği, Türk'ün büyük güç ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda başarmalıyız.' hedefi doğrultusunda azim ve kararlılıkla çalışıyoruz.


Sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak ilke ve devrimleri ülkemizin geleceğine yön vermeyi sürdürecek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 10 Kasım'a yaklaştığımız bu günlerde sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.


24 Kasım'da Öğretmenler Günü'nü kutlayacağız. Her alanda akıl almaz değişikliğin yaşandığı bir dönemde ülkemizin bu yarışta geri kalmaması hiç kuşkusuz iyi yetişmiş insan gücüne bağlıdır. Bu anlayışla yeni görev dönemimizde de denizcilik eğitimi öncelik vereceğimiz alanların başında gelmeye devam edecektir.

Göz bebeğimiz Piri Reis Üniversitesi başta olmak üzere denizcilik eğitimi veren üniversite ve liselerimize, meslek yüksekokullarımıza elimizden gelen desteği yapmaya gayret edeceğiz. Bu vesileyle denizcilik camiası adına; öğretmenlerimizi saygı ve şükranlarımı sunarken; emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyor, vefat eden şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum." ifadelerine yer verdi.

Meclis Toplantısı; Şube Başkanları, Meslek Komite Başkanları ve Meclis Üyelerinin sektörel, bölgesel görüş ve önerileri ile sona erdi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM