İSTANBUL SANAYİ ODASI 70.YILINI KUTLADI...

İSTANBUL SANAYİ ODASI 70.YILINI KUTLADI...

İstanbul Sanayi Odası'nın 70.yıl Galası Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşti.

1952 yılında kurulan İstanbul Sanayi Odası, 70'nci kuruluş yıldönümünü görkemli bir organizasyon ile kutladı. Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleştirilen Gala Gecesi, sanayi sektöründe hizmet veren kuruluşların temsilcileriyle İSO üyelerini buluşturdu.

İSO Başkanı Erdal Bahçıvan programın başında bir konuşma gerçekleştirdi. Bahçıvan yaptığı konuşmada: "İSO, geçen 70 yılda oluşturduğu birikim, kültür ve misyonla ve daha da önemlisi bugüne kadar sahip olduğu bağımsızlığını başarıyla korudu. Bundan sonraki nesillere de bu güzide kurumumuzun aynı çizgide, aynı istikamette hizmet vereceğinden hiç kuşku duymuyorum. Bir araya gelmek, bir başlangıçtır. Bir arada bulunmak, bir gelişmedir. Beraber çalışabilmek ise başarıdır. İSO, bu anlayış eşliğinde bir aile, bir ekip ruhuyla hareket ederek 70 yılda Türkiye’nin en güçlü ve köklü kurumu haline geldi." ifadelerine yer verdi.İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay yaptığı konuşmada, “Bugün burada amacı üreterek katma değer yaratmak olan girişimcilerimizle birlikte odamızın kuruluş yıl dönümünü, 70. yaşını kutluyoruz.” dedi.TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: “İSO, inovasyon, çevre, teknoloji, üniversite ve sanayi iş birliği alanlarındaki çalışmalarıyla sanayicilere yeni ufuklar kazandırmaktadır. Türkiye bölgesinde önde gelen bir sanayi ülkesiyse, 70 yıldır hizmet eden İSO'nun büyük emekleri vardır." açıklamalarına yer verdi.İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: “70 yıllık deneyimiyle kabına sığmayan, bir milyondan fazla istihdam sağlayan İSO'nun ülkemiz ekonomisine sağladığı değerlerle üretime devam edeceğine inanıyorum. Yeni zirvelere hep birlikte el ele çıkacağız, nice 70 yıllar diliyorum.” sözlerine yer verdi.Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: “Biz el ele verdiğimiz zaman bu ülkede çözemeyeceğimiz hiçbir problemin olmadığına inanıyorum. Sizlerle beraber yol yürümenin onurunu yaşıyorum. İSO'nun 70.yılını kutluyor, nice 70 yıllarda, nice yeni başarılara imza atmanızı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından, Güzel Sanatlar Liseleri Koro Dinletisi yapıldı.


İstanbul Sanayi Odası 70. Yıl Filmi'nin katılımcılarla paylaşılmasının ardından Plaket Töreni'ne geçildi.Protokol Üyeleri, 70 yıldır İSO üyesi olan, Türk sanayisine katma değer üreten, firmalara plaketlerini takdim etti.

Takdimin ardından program sona erdi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM