İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL: "TÜRKİYE YÜZYILI'NDA DENİZCİLİKTE GELİŞECEĞİZ, GÜÇLENECEĞİZ"

İSTANBUL VALİSİ DAVUT GÜL: "TÜRKİYE YÜZYILI'NDA DENİZCİLİKTE GELİŞECEĞİZ, GÜÇLENECEĞİZ"

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. İstanbul Valisi Davut Gül mecliste önemli açıklamalarda bulundu.

adscode

İMEAK Deniz Ticaret Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. İstanbul Valisi Davut Gül katılım sağladığı toplantıda Meclis'e hitap etti. 

Gül yaptığı konuşmada şu açıklamalara yer verdi:

"Öncelikle geçtiğimiz günlerde KAFKAMETLER gemisinde hayatını kaybeden denizcilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum.

Deniz Ticaret Odası, yaptığı etkinlikler ile her yerde bulunan, aktif çalışan bir yönetim. Ben tebrik ediyorum. Sadece kendi işinizi yapmıyor, şehirle ilgili meseleler de katkılar sunuyorsunuz. Deniz Ticaret Odası'na ve Meclis Üyelerine bizlere verdiği destekler için teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE YÜZYILI'NDA HER ALANDA OLDUĞU GİBİ DENİZCİLİKTE DE GELİŞECEĞİZ, GÜÇLENECEĞİZ

Bildiğiniz üzere, dünya değişiyor. Türkiye'ye biçilen rol değişiyor. Üç tarafımız denizlerle çevrili olmasına rağmen bize biçilen bir rol vardı. Artık bu değişti. 100 yılı geride bıraktık. Cumhuriyetimiz, daha da güçlendi. Türkiye Yüzyılı'nda her alanda olduğu gibi denizcilikte de gelişeceğiz, güçleneceğiz. Bunu yaparken herkesin katkısına ihtiyacımız var.

SİZLER GÜÇLÜ OLURSANIZ, ÜLKEMİZ GÜÇLÜ OLUR

Tersaneler büyüyecek. Sizler, ticaretinizi dünyanın her tarafına yayacaksınız. Denizcilik, birçok anlamda çok önemli hâle geldi. Sizlerin önünü açabilmek için, mesai arkadaşlarımızla birlikte buradayız, yanınızdayız. Talepleriniz doğrultusunda; yapılabilecek ne varsa onu yapmaya hazırız. Bizi aşan konularda bunu koordine ederek üzerimize düşeni yapmak isteriz. Sizler güçlü olursanız, ülkemiz güçlü olur. Ülkemiz güçlü olursa önümüz açılır. Bu minvalde, hepinize yaptığınız çalışmalarda başarılar diliyorum."

Gül'ün konuşmasının ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası tarafından kendisine günün anısına plaket takdim edildi.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ