KOSDER VE TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ, "ISTSHIP-22 ORGANİZASYONU" İLE DENİZCİLİK DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

KOSDER VE TÜRK ARMATÖRLER BİRLİĞİ, "ISTSHIP-22 ORGANİZASYONU" İLE DENİZCİLİK DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİNİ BİR ARAYA GETİRDİ

Koster Armatörleri ve İşletmeciler Derneği (KOSDER) ile Türk Armatörler Birliği iş birliği ile düzenlenen ISTSHIP-22 organizasyonu gerçekleştirildi.

adscode

Türk Deniz Medya’nın medya sponsorları arasında yer aldığı ISTSHIP-22, Türk ve Dünya denizciliğinin önemli isimlerini bir araya getirdi.

İstanbul Divan Kuruçeşme’de yapılan organizasyona; INTERCARGO Başkanı ve Yunan Armatörler Birliği Temsilcisi Dimitris J. Fafalios, Yunan Koster Armatörleri Derneği Başkanı Charalampos Simantonis, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Alman Armatörler Birliği Başkanı Gaby Bornheim, Confitarma Başkan Yardımcısı Lorenzo Matacena, Marsilya Fos Denizcilik Birliği Başkanı M. Alain Mistre, Yunan Koster Armatörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Nikolaos Liapis, Yunan Koster Armatörleri Derneği Denizcilik İşleri Danışmanı Andreas Syrigos, Lloyd's Register Maritime Dekarbonizasyon Merkezi Program Yöneticisi Charles Haskell, Piri Reis Üniversitesi’nden Prof. Dr. Oral Erdoğan, Optima Shipping Pazar Analizi ve İstihbarat Başkanı Angelica Kemene, BIMCO Baş Analisti Niels Rasmussen ve YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Yüksel Yıldırım, TAB ve KOSDER üyeleri ile yerli ve yabancı çok sayıda davetli katıldı.Yunanistan’ın misafir ülke olarak katıldığı ISTSHIP-22’nin açılış konuşmalarını Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kalkavan Sesel ile Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç yaptı.Misafirlere hoşgeldin dileklerini ileten Pınar Kalkavan Sesel yaptığı konuşmada:

"Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği ve Türk Armatörleri Birliği tarafından organize edilen İstanbul Uluslararası Denizcilik Konferansı ve Gala Yemeği'ne  hepiniz hoşgeldiniz dileklerimi iletiyor, Türk denizcilik sektörünün iki güçlü ve değerli sivil toplum kuruluşu adına sizleri selamlıyorum.

Medeniyetlerin beşiği, eşsiz İstanbul'umuzda sizleri ağırlamaktan dolayı onur duyuyoruz.
Dünya denizcilik sektörünün dünyaca ünlü liderleri ile birlikte ilk ISTSHIP'i gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. Katılım sağlayan herkese minnettarız.

IST-SHIP 22'nin en önemli mimarlarından olan çatı kuruluşumuz İMEAK Deniz Ticaret Odası'na teşekkürlerimizi sunuyorum. Dünya denizcilik sektörüne yön veren sivil toplum kuruluşlarımıza, tüm konuşmacılarımıza, zaman ve mesafe engeli olmaksızın katılım sağlayan, davetimizi kabul eden misafirlerimize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.


Bugün burada başlayan her şey, bir yıl önce Yunan Koster Armatörler Birliği Derneği'nin dostane ziyareti ile başladı.

Yunan Koster Armatörleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Charalampos Simantonis'e ve onun huzurunda bizlere eşlik eden Yönetim Kurulu'na ve bu organizasyonun parçası olan tüm yetkililere en derin sevgilerimi sunarım. Burada bizimle bulunan tüm Yunan misafirlerimize teşekkür ediyoruz. İlk onur konuğumuz, köklü bir denizcilik geleneğine ve en büyük filoya sahip olan Yunanistan'dır.tdmözelhaber

Bugün dünya denizcilik sektörünün merkezlerinden biri olan İstanbul'un yeni bir vizyon kazanmasına tanıklık edeceğiz.

"ISTSHIP-2022" organizasyonu ile denizcilik sektörümüzü zenginleştirecek olan doğru rotaları bulmayı hedefliyoruz. Küresel deniz taşımacılığına görüşleri ile yön veren değerli uzmanların yardımıyla bunu başaracağız. Önümüzdeki yıllarda da buna devam edeceğiz.


Düzenleyeceğimiz panellerde, küresel denizcilik taşımacılığının ortak paydalarını oluşturan konuları tartışarak; denizcilik sektörünün bugününü ve geleceğini şekillendirecek görüş ve önerileri ortaya koyacağız. Çünkü dünyanın neresinde olursak olalım, hepimiz aynı gemideyiz. Rotalarımız farklı olsa da hep bir aradayız.

Eşsiz coğrafyası, limanları, tersaneleri ve sanayisi ile ülkemizin, denizcilik sektöründeki rolünün bilincindeyiz. Türk denizciliğini temsil etmeye ve dünya denizciliğine katma değer sağlamaya sektörümüz adına devam edeceğiz.

Son olarak, Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç'e ve tüm Yönetim Kurulu üyelerine işbirliği ve ortaklıkları için sonsuz teşekkür ediyorum."

Cihan Ergenç ise, bütün katılımcılara davetlerine icabet ettikleri için müteşekkir olduğunu belirterek şu ifadelere yer verdi: Yunan Armatörleri Birliği'ne teşekkür etmek istiyorum. Komşu ülkemiz, Yunanistan ile birçok ortak paydamız var. Dünya denizciliğinde önemli noktalara değineceğimiz bu konferans, tarihi bir dönüm noktası olacak.  COVID-19'un etkilerinin son derece azaldığı bugünlerde uluslararası bir organizasyon düzenlemenin çok büyük gururunu yaşıyoruz. Yapmak istediğimiz tek şey, burada bulunan insanları sektörel anlamda aynı çatı altında toplamaktı. Bunu başardığımızı düşünüyorum."

Açılış konuşmalarının ardından; etkinliğin açılış kurdelesi kesildi.Açılış konuşmaları ve kurdele kesiminin ardından, Keynote bölümünde The Maritime Lectures Direktörü Martin Stopford, "Denizcilik Ekonomisi ve Denizciliğe Fütüristik Yaklaşım" isimli bir sunum yaptı.İMEAK Deniz Ticaret Odası Danışmanı Mustafa İnsel’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ‘Uluslararası Düzeyde Karbonsuzlaştırma İkilemini Tüm Düzenlemeler Üzerinde Tartışmak’ başlıklı 1. Oturumda HSSA Yönetim Kurulu Üyesi Nikolaos Liapis, HSSA Denizcilik İşleri Danışmanı Andreas Syrigos ve Lloyd's Register Maritime Dekarbonizasyon Merkezi Program Yöneticisi Charles Haskell konuşmacı olarak söz aldı.Piri Reis Üniversitesi'nden Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın moderatörlüğünde yapılan ‘Denizcilik Piyasalarında ve Denizcilik Ekonomisinde Geleceği Yönelik Beklentiler’ başlıklı ikinci oturuma ise, Optima Shipping Pazar Analizi ve İstihbarat Başkanı Angelica Kemene, Banchero Costa Araştırma Müdürü Enrico Paglia ile BIMCO Denizcilik Baş Analisti Niels Rasmussen konuşmalarıyla katkıda bulundu.Sivil Toplum Kuruluşları başlıklı olan ve Türk Armatörler Birliği Başdanışmanı Harun Şişmanyazıcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen üçüncü oturumda ise YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yüksel Yıldırım, INTERCARGO Başkanı Dimitris J. Fafalios panelist olarak katılım sağladı.

ISTSHIP-22 kokteyl resepsiyonun ardından Gala Yemeği ile devam etti.

Gala Yemeği sırasında; Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kalkavan Sesel, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, Dimitris Fafalios, Pınar Kalkavan Sesel, Yunanistan Armatörler Birliği Başkanı Charalampos Simantonis ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran organizasyonun kapanış konuşmalarını gerçekleştirdi.KAYNAK: TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER