LONG BEACH LİMANI, DÜNYADAKİ "İLK SIFIR EMİSYONLU LİMAN" OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

LONG BEACH LİMANI, DÜNYADAKİ "İLK SIFIR EMİSYONLU LİMAN" OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Long Beach Limanı İcra Direktörü Mario Cordero, 2023 yılındaki girişimler ile birlikte dünyanın ilk sıfır emisyonlu limanı olma hedefine taşıdığını söyledi.

Cordero, limanın eyaletin yenilenebilir enerji arzını artıracak ve sera gazı emisyonlarını azaltacak açık deniz rüzgar türbinlerini monte etme ve üretme teklifini duyurdu.

Cordero, limanın hava kalitesini ve doğal liman habitatını iyileştirmeye yönelik çaba ve yatırım geçmişine atıfta bulunarak, güçlü çevre politikaları olan şirketleri Long Beach Limanı'na davet etti.

Yaklaşık yirmi yıllık yeşil inisiyatiflere dayanan liman, operasyonların etkilerini azaltmayı ve hava kalitesini iyileştirmeyi amaçlayan projelere yatırım yapmak için detaylı programlar oluşturuyor.

ZEERO adlı program, limanın önerdiği “Pier Wind” olarak bilinen yüzer açık deniz rüzgar evreleme ve entegrasyon tesisi dahil olmak üzere yenilenebilir enerji projelerinin gelişimini desteklemeyi amaçlıyor.

Herhangi bir ABD limanında açık deniz rüzgar türbinlerinin montajını barındıracak şekilde özel olarak tasarlanmış en büyük tesis olmayı hedefleyen Pier Wind için kavramsal bir değerlendirmenin 2023 baharında tamamlanması planlanıyor.

TÜRK DENİZ MEDYA