MED Marine, Super Ice Sınıfı Tier 3 römorkörünü teslim etti

MED Marine, Super Ice Sınıfı Tier 3 römorkörünü teslim etti

Med Marine; 30m ve 55 TBP MED-A3055-ICE-SUPER sınıfı ASD römorkörü Sulina 2'yi, Romanya Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı kuruluş olan Administratia Fluviala a Dunarii de Jos RA Galati'ye teslim etti.

MED-A3055-ICE-SUPER sınıfı römorkör, Med Marine’nin Ereğli Tersanesi’ndeki mühendisleri tarafından, AFDJ'nin Tuna Nehri’ndeki operasyonel gereksinimleri için özel olarak inşa edildi. Ek olarak; römorkör IMO Tier III düzenlemeleri ve BV Ice Class 1A Super notasyonuna  haiz.

Römorkör, Schottel SRP460FP sabit pervaneli ASD ünitelerine, THR Marine baş ve kıç vinçleri ile her biri 1.902 kW güç sağlayan iki adet Caterpillar 3512C dizel Tier III ana makina ile donatıldı.

Med Marine Türkiye tarafından inşa edilen Sulina 2, Tuna nehrinde Braila (km 175) ile Sulina Bar arasında devriye gezecek ve deniz yolu trafiğinin emniyet ve güvenliğinin artırılmasına katkıda bulunacak.

Med Marine İş Geliştirme Müdürü Muhammet Gökhan: “Yüksek kaliteli römorkörümüz Sulina 2’yi tamamlayarak, AFDJ'ye başarıyla teslim etmiş olduğumuz için çok mutluyuz. Özellikle küresel ölçekte tüm sektörleri etkileyen bu zor zamanlarda, Med Marine'e duyulan güveni takdirle karşılıyoruz. Bu işbirliğinini AFDJ ve Med Marine arasında uzun vadeli bir ilişki oluşturacağına inanıyorum. " şeklinde konuştu.