MENGİ YAY YATÇILIK, EN UZUN TEKNESİNİ SUYA İNDİRDİ

MENGİ YAY YATÇILIK, EN UZUN TEKNESİNİ SUYA İNDİRDİ

Mengi Yay Yatçılık, Virtus 47 motor serisi yatlarının ilkini Tuzla’daki tersanesinde suya indirdi.

Proje, 47.8 metre uzunluğunda ve çelik/ alüminyum konstrüksiyonlu olarak inşa edildi. Tekne son donatım ve deniz testleri maksadıyla bir süreliğine Pendik Marintürk Marina’da bulunacak ve sahibine teslim edilecek. Serinin hali hazırda Mengi Yay Yatçılık tersanesinde üretimi devam eden diğer iki teknesinden Nb 102 numaralı tekne Mayıs ayında, son teknesi ise Haziran 2023’te denize indirilecek.

Bu seride Mengi Yay Yatçılık müşterilerine özel tekne inşa etme imkanı sağlıyor. Aşağıdaki tablo serinin üç teknesine ait karşılaştırmalı bilgileri içermekte olup boya renkleri tekne sahipleri tarafından belirlendi. Proje tersane tarafından bugüne kadar inşa edilmiş en uzun tekne olması ve Virtus 47 serisinin ilk meyvesi olması nedeniyle büyük önem taşıyor.

Teknenin dış dizaynı VYD Studio, iç dizaynı ise Leonardo Santi Design tarafından gerçekleştirildi. Tekne her iki tarafta bulunan balkona sahip geniş bir salon, ana ve üst güverte arka oturma alanları ile sahibine geniş bir yaşam alanı sunuyor. Ayrıca master kabinde bulunan balkon ise müşteriye kendine özgü ilave bir yaşam alanı sunmakta. Mengi Yay Yatçılık, Virtus 44 metre projesinin 2020 yılında inşasının tamamlayarak, sahibine teslim etmesinin ardından 47 metre uzunluğunda tekne üretimini gündeme almıştı. Denize indirilen Virtus 47 serisinin ilk teknesi 500 GT altında, semi deplasman ve RINA Unrestricted Charter Class C+Hull o Mach Ych, Unrestricted Navigation, DMS Compliance to REG Yacht Code Part A notasyonlu.

Kaynak: Dünya Gazetesi