RUSYA; RENİ VE İZMAİL LİMANLARINI VURDU! İŞTE O GÖRÜNTÜLER...

Rusya; Ukrayna’nın en önemli aktarma noktaları olan Reni ve İzmail Limanlarına hava saldırısı düzenledi.

Rusya; Odessa bölgesindeki Reni ve İzmail Limanı’na hava saldırıları düzenledi.

Tahıl anlaşmasının bitmesinin ardından Bystroe Kanalı’ndaki Reni ve İzmail Limanlarına Rus kuvvetlerinin saldırıları arttı.

Türk Deniz Medya’ya bölgede bulunan bir gemide çalışan mürettebat tarafından ulaştırılan görüntülerde Reni Limanı’na yapılan hava saldırılarının büyüklüğü görülüyor.

Rusya’ya ait insansız hava araçlarının limanda bulunan tahıl siloları ile liman altyapısına yönelik saldırıların büyüklüğü göze çarpıyor.

Gece geç saatlerde özellikle Reni Limanı’na drone ile yapılan saldırılarda birçok tahıl silosu ağır hasar aldı.

Öte yandan kamikaze dronelar ile kamikaze saldırıların olduğu da görüldü.

Gece saatlerinde başlayan saldırılar sabahın ilk ışıklarına kadar devam etti.

Rusya’ya ait insansız hava araçlarının da hava savunma sistemleri tarafından vurulduğu ve aracın düştüğü yerde meydana gelen patlama ile yangın çıktığı görüntülere yansıdı.

Hava saldırılarının İzmail Limanı’nda da yaşandığı hava saldırılarının yaşandığı ve bölgeden alarmlar ile patlama sesleri duyulduğu öğrenildi.

Her iki limanda da operasyonların sürüp sürmediği konusunda net bir bilgiye ulaşılamadı. Bystroe Kanalı’ndaki Reni ve İzmail Limanlarında çok sayıda gemi olduğu görülüyor.Saldırılarla ilgili olarak Ukrayna makamlarından; limanda ağır hasar meydana geldiği ve saldırıların sadece sivil hedeflere yönelik olduğu açıklaması yapıldı.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ