SAİNT-PETERSBURG LİMANI, BİRLEŞİK DİJİTAL ÜRETİM KONTROL SİSTEMİNİ TANITTI

SAİNT-PETERSBURG LİMANI, BİRLEŞİK DİJİTAL ÜRETİM KONTROL SİSTEMİNİ TANITTI

Şirket, basın açıklamasında, bilgi ve lojistik sistemi ILSAR'ın 7 Aralık'ta Saint-Petersburg Limanı JSC (SP SPb) tarafından devreye alındığını söyledi.

Yeni sistem, kargo operasyonlarının tüm aşamalarında verilerin gerçek zamanlı olarak alınmasına ve işlenmesine olanak tanıyacak.

Ortak bir bilgi alanı içinde, SP SPb'deki ILSAR kullanıcıları, vagonların, gemilerin ve karayolu taşımacılığının yaklaşımını, ulaşım durumunu ve depolama tesislerinde mevcut alanı kontrol edebilecek.

Bu tür kaynak muhasebesi, elleçleme operasyonlarının organizasyonunu, kargo akışlarının yönetimini ve diğer faaliyetlerin planlanmasını iyileştirmeye izin veriyor.

Yeni sistem, kargo teslimatı/birikimi/sevkiyatının aylık planlanmasını, iş gücü dağılımı ve operasyon alanları arasında elleçleme kaynakları ile vardiya planlaması, her geminin yükleme/boşaltma için kargo planlarını otomatik hâle getiriyor.

ILSAR, şirketin ana müşterileri ile dahili belge akışının ve veri alışverişinin dijitalleştirilmesine olanak tanıyor. Çevrimiçi belge oluşturma, demiryolu konşimentolarını, şartnameleri, eylemleri ve beyanları ve ayrıca siparişlerin kabulünü ve işlenmesini kapsayacak. Gelecekte, müşterilerin kargoyu takip etmeleri için kişisel bir alan görünecek.

Diğer BT sistemleriyle (Rus Demiryolları'nın ETRAN'ı dahil) entegrasyon sayesinde ILSAR, tüm kargo operasyonları zinciri boyunca muhasebe ve planlamayı otomatik hale getirecek.

Üretim süreçlerinin detaylı analizi, yönetim kararlarının ve liman operasyonel verimliliğinin iyileştirilmesine izin verecek.

Kaynak: TURKDENİZ.COM