Sanmar Tersaneleri, 2020 yılında 30 römorkör teslimatı ile rekor kırdı

Sanmar Tersaneleri, 2020 yılında 30 römorkör teslimatı ile rekor kırdı

Sanmar Tersaneleri, 2020 boyunca 30 römorkörün teslimatını gerçekleştirdi. Bunlardan 13'ü denizaşırı müşteriler içindi ve 10'u Türk römorkör işletmecilerine teslim edildi. Bunlardan 7 tanesi Sanmar'ın

İngiltere, Kanada, İtalya, Almanya, Letonya, Umman, Seyşeller, BAE ve Panama'dan denizaşırı operatörler 2020 yılında Sanmar yapımı römorkörleri teslim alırken, dört yerli operatör Sanmar yapımı varlıkları filosuna ekledi.

2020 yılındaki tug teslimatları, hem mevcut müşterilerden tekrarlanan siparişleri hem de Sanmar'a yeni gelen müşterilerden gelen siparişleri içeriyordu. Gemilerin tamamı, merkezi Vancouver'da bulunan dünyaca ünlü deniz mimarları Robert Allan Ltd tarafından tasarlandı ve 30 ila 85 ton arasında değişen çekicilere sahip.

Sanmar, Türkiye'de Tuzla ve Altınova'daki modern, özel amaçlı inşa edilmiş modern Tersanelerinde teknolojik açıdan gelişmiş römorkörler inşa etmekte...

Çekiciler 18 ila 32 metre arasında değişiyor ve RAscal 1800, RAmparts 2200SX, 2400SX, TRAktor 2500SX, RAstar 2800E, RAstar 2900SX ve RAstar 3200SX'in yanı sıra daha küçük güç ve boyutlu çift vidalı geleneksel RApport 1900SX'e dayanıyor.

Teslim edilen römorkörlerin toplam çekme gücü 1700 metrik tonun hemen altında...

Sanmar Başkan Yardımcısı Ali Gürün, “2020 yılı yaşayan hafızalarda eşi benzeri olmayan bir yıl oldu. Pandemi tüm hayatımızı etkiledi. Birçoğu için kalp kırıklığı ve kayıp getirdi ve hepimizin hayatımızı yaşama şeklimizi dramatik bir şekilde değiştirdi. Sanmar'da, ekibimizin güvenliği birinci öncelik olarak çalışmalarımızın devam etmesini sağlamak için büyük çaba sarf ettik. Sanmar'da bu olağanüstü başarıya ulaşmamızı sağlamak için çok çalışan ve bu kadar esnek davranan herkese teşekkür ederim. Mevcut müşteriler Sanmar'a döndüğünde her zaman mutlu oluyorum. Çekicilerimizle ve satış sonrası hizmetlerimizle iyi deneyimler yaşadıklarını gösteriyor. Elbette, yeni arkadaşları ağırlamak ve yeni uzun vadeli iş ilişkileri başlatmak da memnuniyet vericidir. 2021'de Covid-19 krizinin hafifleyeceğini ve en azından normale yakın bir yere dönebileceğimizi umduğumuz başarılı bir yıl daha bekliyoruz. Çekicilerin tasarımında, performansında ve verimliliğinde sağlanan hızlı teknolojik gelişmelerle sektörümüz için heyecan verici zamanlar yaşanıyor. Sanmar'da bu ilerlemelerin ön saflarında yer almaktan gurur duyuyoruz." ifadelerini kullandı.