SUAT HAYRİ AKA, IMO GENEL MERKEZİ’NDE PROJELERİNİ ANLATTI

SUAT HAYRİ AKA, IMO GENEL MERKEZİ’NDE PROJELERİNİ ANLATTI

IMO Genel Sekreterliği’ne aday olan Suat Hayri Aka, teşkilatın Londra’daki genel merkezinde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Uluslararası Denizcilik Örgütü Genel Sekreterliği’ne aday olan Suat Hayri Aka, Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün Londra’daki merkezinde Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilen organizasyonda projelerini anlattı.

Düzenlenen etkinlikte Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçisi Koray Ertaş, Denizcilik Genel Müdürü Ünal Baylan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Burak Aykan da hazır bulundu. 

Etkinliği çok sayıda davetli takip etti.Öte yandan; Türkiye tarafından IMO Genel Sekreterliğine aday gösterilen Suat Hayri Aka; 25-28 Nisan tarihlerinde Singapur’da Marina Bay Sands Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Singapur Denizcilik haftasına katılacak. 

Singapur Denizcilik Haftasında konuşmacılar arasında yer alan Suat Hayri Aka; gelişen denizcilik endüstrisinde karbondan arındırma ve dijitalleşme konularında görüşlerini katılımcılarla paylaşacak.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABER