WİRANA VE GSR YEŞİL GEMİ DÖNÜŞÜMÜNDE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

WİRANA VE GSR YEŞİL GEMİ DÖNÜŞÜMÜNDE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Singapur merkezli Wirana Shipping Corporation ve Gemilerin ve deniz varlıklarının yeşil geri dönüşümünde Alman uzman GSR Hizmetleri, gemi geri dönüşüm çözümleri üretmek için bir ekip kurdu.

İttifak, deniz varlıklarının tamamen uyumlu geri dönüşümünü sağlamak ve tehlikeli maddelerin (IHM) envanterinin geliştirilmesi, uyumluluk kavramları, en uygun gemi geri dönüşüm tesisinin tanımlanması, faaliyetlerin planlanması ve son olarak denetlenmesi de dahil olmak üzere finansal ve sözleşme yönleri kapsayacak şekilde hizmetleri maliyetleştirdiğini açıkladı.

Wirana CEO'su Rakesh Khetan "Hizalanacak birçok parça var ve yeşil gemi geri dönüşüm uygulamalarının yaygın olarak takip edilebilmesini sağlamak için armatörlerin deniz varlıklarını güvenli ve çevreye duyarlı bir şekilde uygun ve sorumlu bir şekilde geri dönüştürebilmelerini sağlamak kritik önem taşıyor. Wirana ve GSR'nin bu ittifakı armatörlere tam da bunu sağlayacaktır." dedi.

GSR Hizmetleri CEO'su Henning Gramann: "Wirana ve GSR'nin yeteneklerini birleştirerek eşsiz bir çözüm sağlanıyor. Geri dönüşüm kararından nihai dökümantasyona kadar, sahiplerine en gelişmiş ve kullanışlı çözümler sunulmaktadır. Ortak şirketimiz Guideship Consulting Services'ı da dahil ederek, en tanınmış gözetim yeteneklerini açık bir sicille ekliyoruz. Deniz varlıklarının sürdürülebilir, sorumlu ve rekabetçi geri dönüşümü, tüm yeteneklerimizi birleştirerek ve aynı zamanda sorumlulukları bölerek garanti edilir." diye ekledi.

İki şirket ayrıca, güvenli ve çevreye duyarlı gemi geri dönüşüm uygulamalarını en yüksek standartlarda yetiştirmek için GSR Hizmetlerinin deneyiminin paylaşılmasını sağlamak için dünyadaki çeşitli gemi geri dönüşüm tesisleriyle birlikte çalışmaya çalışacak.

Kaynak: TURKDENİZ.COM