YILBAŞI GECESİ, EĞLENCE TEKNELERİ VE YATLARA YÖNELİK DENETİM YAPILDI

YILBAŞI GECESİ, EĞLENCE TEKNELERİ VE YATLARA YÖNELİK DENETİM YAPILDI

İstanbul’da deniz polisi, yılbaşı tedbirleri çerçevesinde Boğaz'da bulunan eğlence tekneleri ve özel yatlara denetim gerçekleştirdi.

adscode

Denetimler esnasında bir yolcu teknesine fazla yolcu alması sebebiyle ceza kesildi.

İstanbul'da yılbaşı tedbirleri çerçevesinde hemen her noktada polis ekipleri denetimlerini arttırdı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şube Müdürlüğü ekipleri bu çerçevede denizde denetim gerçekleştirdi. Ekipler, Boğaz hattında bulunan eğlence tekneleri ve özel yatlara, tekne ile yanaşarak tek tek evraklarını kontrol etti. Yüksek ses nedeniyle yat sahiplerini uyaran ekipler, denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde, evrakı olmayan ve kurallara uymayan hiçbir teknenin Boğaz'a çıkmasına izin verilmiyor.

Denetimler esnasında bir yolcunun fazla yolcu alması sebebiyle ceza kesildi. Öte yandan denetimlerin sabah erken saatlere kadar devam edeceği öğrenildi.

Denetimlerin gerekli olduğunu söyleyen yolcu teknesi sahibi Ümit Erdoğan, "Arkadaşlar gerçekten denetim yaparak güzel bir şey yapıyor. Evrak eksiği ve sıkıntılı süreçte bu işi yapanlar olabiliyor. Polis arkadaşlar bütün evraklara baktılar. Denetimlerin daha çok olması bizler için daha iyi. Herkesin kurallara uyması gerekiyor” dedi.