YÜKSEL YILDIRIM: "DENİZCİLİK SEKTÖRÜ OLARAK DÜNYA'DAKİ DEĞİŞİME UYUM SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ"

YÜKSEL YILDIRIM: "DENİZCİLİK SEKTÖRÜ OLARAK DÜNYA'DAKİ DEĞİŞİME UYUM SAĞLAMAK ZORUNDAYIZ"

3. Türkiye Denizcilik Zirvesi'nde "Yakın Gelecekte Deniz Ticareti Vizyonu" başlıklı gündem konuşmasını YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel YILDIRIM yaptı.

adscode

Bir saatlik bir öğle arasının ardından; "Yakın Gelecekte Deniz Ticareti Vizyonu" başlıklı gündem konuşmasını YILPORT Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım yaptı.

Yüksel Yıldırım, Dünya çapında yaşanan denizciliğe dair global firmalar arasındaki rekabeti güncel örneklerle aktardı.

Küresel bazdaki yarışın önemini aktaran Yıldırım, Türkiye olarak bu vizyona yaklaşmamız gerektiğini ve buna özgü çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Dünyanın dijitalizasyon ile değiştiğini belirten Yıldırım, denizcilik sektörünün de bundan etkileneceğini ve bunlardan iyi dersler alınması gerektiğini söyledi.

Yeni akımın dekarbonizasyona odaklandığını vurgulayan Yıldırım, 2050 yılına kadar uygulanabilir bir süreç olabileceğini aktardı. Türkiye'nin de bu duruma uyum sağlamak zorunda olduğunu ifade eden Yıldırım, denizcilik endüstrisinin bu uyumu yakalayabileceğini vurguladı.

Yıldırım'ın konuşmasının ardından, kendisine Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan tarafından günün anısına plaket takdimi yapıldı.

TÜRK DENİZ MEDYA