Güncel

Deniz ortasında mahsur kalan 81 Arakanlı Müslüman kurtarıldı

Farklı ülkelere gitmek üzere Bangladeş'ten ayrılan ve Andaman Denizi'nde günlerdir mahsur kalan Arakanlı Müslümanlar, Hindistan tarafından düzenlenen operasyonla kurtarıldı.

Dünyanın en iyi açık deniz yüzücüsü Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ı ziyaret etti

2020 yılında dünyanın en iyi açık deniz yüzücüsü seçilen Kamil Resa Alsaran, yetiştirdiği sporcular ile birlikte Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ı ziyaret etti.

Mavişehir’deki kıyı projesi ile deniz suyunun önü kesilecek

İzmir Büyükşehir Belediyesinin deniz seviyesinin altındaki Mavişehir'de özellikle denizin yükseldiği dönemlerde yaşanan su baskınlarını önlemek için başlattığı Kıyı Rehabilitasyon Projesi sürüyor.

Foça açıklarında Yunun unsurlarınca geri itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir'in Foça ilçesi açıklarında, Yunan unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki 31 düzensiz göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.

“Savunma sanayiinde yerlilik oranımız arttıkça masadaki müzakere gücümüz de artmaktadır”

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, “Savunma sanayiinde yerlilik oranımız arttıkça, bağımsızlığımız ve masadaki müzakere gücümüz de artacaktır, artmaktadır” dedi.

“Struma gemisinde hayatını kaybedenleri saygıyla anıyoruz”

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, II. Dünya Savaşı'nda Yahudi mültecileri taşıyan “Struma” adlı geminin batırılması sonucu hayatını kaybeden 768 kişiyi saygıyla andığını ifade etti.

56 gün önce denize açılan genci arama çalışmaları sürüyor

Hatay’ın Samandağ ilçesinde denize açıldıktan sonra botu ile kaybolan Ali Nail Gündoğan için dalgıçlar arama çalışması yaptı.

79 yıl önce batan Kurtuluş Gemisi için anma töreni düzenlendi

79 yıl önce Balıkesir'in Marmara İlçesine bağlı Saraylar Mahallesi açıklarında kaza sonucu batan ve halen daha batığı denizin altında bulunan Kurtuluş Gemisi kazadan sonra düzenlenen törenle anıldı.

Rus savaş gemisi ‘Valentin Pikul’ Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Rus donanmasına ait 770 borda numaralı ‘Valentin Pikul’ adlı savaş gemisi Çanakkale Boğazı’ndan geçti.

”Salgını fırsat bilerek yeni bir finansal dalgalanma oluşturmak isteyenlere fırsat vermedik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.