KOSDER, CUMHURİYETİN 100.YILINDA 100 ÖĞRENCİYE BURS VERECEK!

KOSDER, CUMHURİYETİN 100.YILINDA 100 ÖĞRENCİYE BURS VERECEK!

Expomaritt Exposhipping'in konferans bölümüne panelist olarak katılan KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik, denizci öğrencileri yakından ilgilendiren konu başlıklarına değindi.

adscode

Bu yıl 17'ncisi İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Expomaritt Exposhipping'in konferans bölümüne panelist olarak katılan Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik, denizci öğrencileri yakından ilgilendiren konu başlıklarına değindi.

“Genç Denizciler Denizci Olmak İsteyen Gençler İçin Kariyer Tavsiyeleri” başlıklı panelde, kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan ve mesleki tecrübelerini katılımcılara aktaran Başkan Hakan Çendik, denizci öğrenciler için önemli bir müjde verdi.KOSDER’in Cumhuriyetin 100. yılında 100 öğrenciye burs imkanı sağlayacağını söyleyen Başkan Çendik şu ifadeleri kullandı:

“22 Ekim Pazar günü üyelerimizin katılımlarıyla yapacağımız gala yemeğimizle birlikte ülkemizin önemli tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın anlatımıyla Cumhuriyetimizin kazanımlarını ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha hep birlikte anacağız.  Ayrıca bu kıymetli yılın anlam ve önemine uygun olarak; Ulu Önder’in ‘İstikbal sizsiniz!’ dediği gençlerimizin eğitim ve öğretim hayatlarına katkı sunma adına etkinlikten elde edilecek gelirle Cumhuriyetimizin 100. yılında 100 denizci öğrencimize burs olanağı sağlayacağız.Yönetim Kurulumuzda aldığımız bu kararla birlikte sektörden geleni gene sektöre takdim edeceğiz. ”

Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik; staj, staj sonrası iş imkânlarının oluşturulması, sektör-öğrenci birlikteliğinin sağlanması için de dernek olarak çalışmalarını yürüttüklerini aktardı.

Başkan Çendik son olarak; sektör, eğitim kurumları ve öğrenciler arasında sürdürülebilir staj,burs ve iş olanaklarının oluşturulmasının ana gayeleri olduğunu da vurguladı.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ