MEDLOG, MSC MARTINA F GEMİSİNİ FİLOSUNA KATTI

MEDLOG, MSC MARTINA F GEMİSİNİ FİLOSUNA KATTI

Dünyanın en büyük konteyner taşıyıcısı MSC’nin 2015 yılında gemi işletmecisi olarak kurduğu Medlog Gemicilik ve Ticaret A.Ş., filosuna bir konteyner gemisi daha ekleyerek yatırımlarına hız verdi.

adscode

Dünyanın en büyük konteyner taşıyıcısı MSC’nin (Mediterranean Shipping Company), 2015 yılında gemi işletmecisi olarak kurduğu Medlog Gemicilik ve Ticaret A.Ş., filosuna bir konteyner gemisi daha ekleyerek yatırımlarına hız verdi. Bu doğrultuda, Liberya bayraklı MSC Martina F konteyner gemisini satın alarak, Türk Bayrağı çekme töreninin ardından MED Urla ismiyle hizmet vermeye başladı.

Medlog Gemicilik, kapıdan kapıya hizmet kalitesini artırmak ve Türkiye limanlarında ulaşılması zor noktalara konteyner taşımacılığı gerçekleştirmek amacıyla yatırımlarını sürdürüyor. 1997 yılında Çin'de inşa edilen MED Urla gemisi, 131 metre uzunluğa, 23 metre genişliğe ve 847 TEU kapasiteye sahip. Medlog Gemicilik’in halihazırda bünyesinde bulunan 8 gemisiyle Türkiye sularında verdiği feeder gemi hizmeti sayesinde, lokal ve transit yükler Asyaport'a yönlendiriliyor. Daha önce Yunanistan’ın Pire şehrine giden ana gemiler, artık Türkiye'de aktarma yapıyor. Ana gemilerin Türkiye’de aktarma yapmasıyla, Türkiye’ye daha fazla feeder gemi yanaşıyor. Bu da limanlarda hareketi, net döviz gelirini ve istihdamı artırıyor. Aynı zamanda büyük kapasiteli gemilerin geliyor olması, Türkiye’deki ithalatçı ve ihracatçının daha hızlı ve daha ekonomik şartlarda hizmet almasının önünü açıyor.

9. gemi yatırımı yolda

Verdiği hizmetlerle ve Türkiye ekonomisine yaptığı katkılarla ön plana çıkan Medlog Gemicilik, 2022 yılında gerçekleştirdiği yaklaşık 141 bin TEU kabotaj taşımasıyla da müşterilerinin uluslararası rekabette ön sıralarda yer almasına olanak sağlıyor. Medlog Gemicilik ile taşınan yükler, MSC'nin 20 farklı servisine hizmet veren Tekirdağ Asyaport Limanı'ndan dünyadaki 500'den fazla limana aktarılarak ulaştırılıyor. Bu gemiler sayesinde MSC'nin Türkiye'deki ana transit limanı olan Asyaport'a uğrayan Oscar ve Gülsün sınıfı dev gemilere feeder servisi sağlanıyor. Aynı zamanda, Türk bayraklı gemi yatırımıyla Türkiye limanları arasında boş konteyner taşıması yapılarak ekipman tedariğinin ihtiyaca yönelik hazır bulundurulması sağlanıyor.

Medlog Gemicilik, bu ay içinde MED İzmir gemisini bünyesine katarak daha da büyümeyi, Türk bayraklı gemilerle donattığı filosunu güçlendirerek Türk ticaretine daha fazla destek vermeyi hedefliyor. Türkiye’nin her bir limanına hizmet götürme hedefiyle yola çıkan Medlog Gemicilik, Türk denizciliğine olan desteğini sürdürmek amacıyla 160'tan fazla Türk denizcisini bünyesinde barındırırken, 8 gemi ve toplamda 12 bin 353 TEU taşıma kapasitesiyle gücünü artırarak yoluna devam ediyor.

HABERİN KAYNAĞI: EKONOMİM