ADEN KÖRFEZİ'NDE SEYİR HÂLİNDEKİ GEMİYE SALDIRI!

ADEN KÖRFEZİ'NDE SEYİR HÂLİNDEKİ GEMİYE SALDIRI!

UKMTO, Aden Körfezi’nde seyir halindeki bir gemiye, silahlı ve üniformasız 5 kişiyi taşıyan küçük bir teknenin yaklaştığı ve teknenin uyarı ateşiyle engellendiğini açıkladı.

adscode

İngiltere Deniz Ticareti Operasyonları (UKMTO) tarafından yapılan açıklamada, Aden Körfezi’nde seyir halindeki bir gemiye, silahlı ve üniformasız 5 kişiyi taşıyan küçük bir teknenin yaklaştığı ve teknenin uyarı ateşiyle engellendiği duyuruldu.

ABD ve İngiltere’nin Aden Körfezi ve Kızıldeniz'de askeri ve ticari gemileri hedef alan Husileri engelleme operasyonları devam ediyor.

İngiltere Deniz Ticareti Operasyonları (UKMTO) tarafından bugün yapılan açıklamada, Somali'nin Boosaaso kentinin yaklaşık 70 deniz mili (130 km) kuzeybatısında, Aden Körfezi üzerinde seyir halindeki bir gemiye silahlı ve üniformasız 5 kişiyi taşıyan tek motorlu bir teknenin yaklaştığı belirtildi.

Geminin yaklaşık 400 metre yakınına kadar gelen teknenin güvenlik ekibinin uyarı ateşiyle engellendiği kaydedildi.

Güvenlik güçlerinin 2 el uyarı ateşi açtığı aktarılan açıklamada, “Küçük tekne yaklaştığı yerden uzaklaşmıştır. Kaptan geminin ve tüm mürettebatın güvende olduğunu ve bir sonraki limana doğru yola devam ettiğini bildirdi.” ifadeleri yer aldı.