BIMCO, ARMATÖRLERDEN BİYOLOJİK KİRLENME YÖNETİMİ HAKKINDA BİLGİ TALEP EDİYOR

BIMCO, ARMATÖRLERDEN BİYOLOJİK KİRLENME YÖNETİMİ HAKKINDA BİLGİ TALEP EDİYOR

BIMCO, gemi sahiplerinden kirlilik önleyici sistemlerinin (AFS) etkinliği hakkında bilgi toplamak amacıyla yeni bir anket başlatıyor.

Toplanan bilgiler, BIMCO’nun uygulamada biyolojik kirlilik yönetimi hakkında Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) gerçek bilgiler sağlaması konusunda yardımcı olacak.

Biyolojik kirlilik konusu, IMO’da ve çeşitli ulusal hükümetlerde giderek artan bir şekilde gündemde yer alıyor. Biyolojik kirlilikle ilgili mevcut IMO yönergeleri bu sıralarda gözden geçiriliyor.

BIMCO, kılavuzların revizyonunda aktif olarak yer alıyor ve revize edilen kılavuzların armatörler için pratik kalmasını sağlamaya çalışıyor.

BIMCO; bu nedenle gemi sahiplerinin biyo-kirlenme yönetimi uygulamaları, özellikle de kirlenme önleyici sistemlerin (AFS) kullanımı ve etkinliği ve su içi temizleme hakkında görüşlerini toplamak için bir anket geliştirdi.

BIMCO, hem üye hem de üye olmayan armatörleri ankete katılmaya teşvik ediyor. Anket sonucu; biyolojik kirlilik düzenlemelerinin iyileştirilmesine yardımcı olmak söz konusu olduğunda sağlam bir argüman oluşturmamıza yardımcı olacak.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM