ÇANAKKALE'DE ÇIKAN ORMAN YANGINI NEDENİYLE BOĞAZ TRAFİĞİ ASKIYA ALINDI

ÇANAKKALE'DE ÇIKAN ORMAN YANGINI NEDENİYLE BOĞAZ TRAFİĞİ ASKIYA ALINDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çanakkale Kepez Bölgesi'nde yaşanan orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı'nda gemi trafiğinin askıya alındığını açıkladı.

adscode

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Çanakkale Kepez Bölgesi'nde yaşanan orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı gemi trafiğinin,  geçici olarak askıya alındığı belirtildi.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne ait römorkörlerin, yangının deniz kenarına inmesi durumunda olası bir müdahale için teyakkuza geçirildiği aktarıldı.

Yapılan açıklama şu şekilde: "Çanakkale Kepez’de yaşanan orman yangını nedeniyle gemi trafiği, çift yönlü geçiçi olarak askıya alındı. Genel Müdürlüğümüze ait römorkörler olası bir müdahale için teyakkuz halinde beklerken ülkemizin ilk acil müdahale gemisi olan NENE HATUN gemimiz İstanbul’dan hareket etti." 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüze ait ülkemizin ilk acil müdahale gemisi olan NENE HATUN gemimiz, denizden müdahaleye ihtiyaç olduğu durumda görev yapmak üzere emre hazır olarak Çanakkale Merkez İskelesi’nde konuşlandırıldı.

Çanakkale’deki orman yangını nedeniyle havadan müdahale araçlarının denizden su alabilmesini teminen Çanakkale Boğazı gemi trafiği, gece saat 03.15’ten itibaren geçici olarak çift yönlü askıya alındı."