CHEVRON CORPORATİON, 2050 SIFIR EMİSYON PLANLARINI AÇIKLADI

CHEVRON CORPORATİON, 2050 SIFIR EMİSYON PLANLARINI AÇIKLADI

Chevron Corporation, şirketin daha düşük karbonlu bir geleceği ilerleme tasarımı hakkında bilgi sağlamak için dördüncü iklim değişikliği raporunu yayınladı.

Chevron, sırasıyla Kapsam 1 ve 2 emisyonları ile birlikte ürünlerinin kullanımından kaynaklanan Kapsam 3 emisyonlarını içeren bir portföy karbon yoğunluğu (PCI) hedefi oluşturarak tüm değer zinciri emisyonlarını sera gazı emisyon hedefine dahil ediyor.

Şirketin yeni PCI hedefi şeffaf karbon muhasebesi konusunda yardımcı olacak. Şirket, üçüncü tarafların enerji şirketleri için PCI hesaplamasını sağlamak için bir PCI metodoloji belgesi ve çevrimiçi araç yayınlamayı planlıyor.

Chevron, 2028 yılına kadar 2016 seviyelerinden %5'ten fazla karbon emisyonu yoğunluğu azaltma hedefi koydu.

Net sıfıra giden yolu, birden fazla paydaşla ortaklıklar ve teknoloji, politika, düzenlemeler ve ofset pazarlarında ilerlemeyi öngörüyor.

Chevron'un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Michael Wirth, "Bu rapor stratejimiz, düşük karbonlu işletmelere nasıl yatırım yaptığımız ve bunun neden enerji endüstrisinde olmak için heyecan verici bir zaman olduğuna inandığımız hakkında daha fazla fikir sunuyor." dedi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM