ÇİN YAPIMI RO-RO GEMİSİ İTALYA'YA TESLİM EDİLECEK...

ÇİN YAPIMI RO-RO GEMİSİ İTALYA'YA TESLİM EDİLECEK...

Moby Fantasy isimli lüks ro-ro yolcu gemisi, 2.500 yolcu ve yaklaşık 800 araç kapasitesiyle İtalyan nakliye şirketi Mobyye teslim edilmek üzere yola çıktı.

adscode

Guangzhou Uluslararası Tersanesi Ltd. Şti. tarafından bağımsız olarak inşa edilen Moby Fantasy isimli lüks ro-ro yolcu gemisi, 2.500 yolcu ve yaklaşık 800 araç kapasitesiyle İtalyan nakliye şirketi Mobyye teslim edilmek üzere yola çıktı. Gemi, çevre dostu olacak şekilde tasarlandı ve düşük yakıt tüketimi ile son derece düşük güçlü bir motor sistemi ile donatıldı.

Lüks "ro-ro" (roll-on/roll-off) yolcu gemisi Moby Fantasy, Çin'in güneyindeki Guangzhou'dan İtalya'ya doğru yola çıktı.

Guangzhou Uluslararası Tersanesi Ltd. Şti. tarafından bağımsız olarak inşa edilen, 2.500 yolcu ve yaklaşık 800 araç kapasiteli dev gemi, İtalyan nakliye şirketi Moby'ye teslim edilecek.

70.000 tonun üzerinde maksimum taşırma suyu kapasiteli Moby Fantasy, 500'den fazla kamara ve çok sayıda eğlence tesisiyle Akdeniz feribot güzergahı Livorno-Olbia'da faaliyet gösterecek.

Gemi, çevre dostu olacak şekilde tasarlandı. Üreticisinin verdiği bilgiye göre gemi, düşük yakıt tüketimi ile saatte 25 deniz miline kadar hızda seyahat edebilen son derece düşük güçlü bir motor sistemi ile donatıldı.

Kaynak: Xinhua