CMA CGM'DEN 3 MİLYAR DOLARLIK DEV ANLAŞMA!

CMA CGM'DEN 3 MİLYAR DOLARLIK DEV ANLAŞMA!

CMA CGM, Ingram Micro'nun Ticaret ve Yaşam Döngüsü Hizmetleri işlerinin (CLS) çoğunu ve Shipwire bulut tabanlı lojistik teknoloji platformunu satın alarak e-ticaret ve lojistik gücünü artırdı.

İşlem 3 milyar dolarlık bir kurumsal değere sahip ve şirketin Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika ve Asya Pasifik'teki teknoloji ileri lojistik işletmelerini içeriyor.

Mevcut CLS işinin kalan bölümleri ABD merkezli Ingram Micro tarafından tutulacak. Satın alınan işletmenin 2021 yılında 1,7 milyar dolar gelir elde etmesi ve dünya çapında 59 depoda 11.500 personel istihdam etmesi bekleniyor.

Marsilya merkezli CMA CGM'nin bu hamlesi CEVA Logistics ve Ingram Micro CLS'yi birleştirerek dördüncü büyük sözleşmeli lojistik hizmetleri sağlayıcısını oluşturacak.

CEVA Lojistik ve CLS işi arasında, birleşik lojistik işgücü 160 ülkede yaklaşık 1.100 sitede yaklaşık 90.000 kişiyi numaralandıracak.

Shipwire sipariş karşılama platformu, CMA CGM'nin 100.000'den fazla müşteriden oluşan müşteri tabanına ve CEVA'nın depolarına erişebilecek.

CMA CGM, bu satın almayı kendi kaynaklarından finanse etmeyi amaçlıyor. İşlemin 2022'nin ilk yarısında kapanması bekleniyor.

Kaynak: TURKDENİZ.COM