COLUMBİA GROUP İLE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

COLUMBİA GROUP İLE İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI

Columbia Group Türkiye'de iki üniversite ile mutabakat imzaladı

adscode

Columbia Group, denizcilik öğrencilerini desteklemek adına İstanbul Teknik Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi ile mutabakat zaptı imzaladı.

400'ün üzerinde gemiden oluşan filosuyla denizcilik sektöründe saygın bir yere sahip olan Columbia Group’a bağlı Columbia Shipmanagement; imzalanan anlaşma ile Türkiye’deki denizcilik öğrencilerini desteklemeyi amaçlıyor.

Anlaşmalar; Columbia Shipmanagement Türkiye adına Kaptan Özgür Doğan Güneş ile İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan ve Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafis Arıca arasında imzalandı.

Mutabakat zaptı ile ilgili açıklamalarda bulunan Columbia Group CEO'su Mark O'Neil: “"Bu vizyoner program, denizcilik çalışmaları alanında yüksek öğrenim gören öğrencilere çok değerli bir destek sunacak. Ayrıca; öğrencilere Columbia Group'un en son teknolojiye sahip e-öğrenim sistemine özel erişim sunarak eğitim yolculuklarını en son teknoloji kaynaklarla zenginleştirmenin heyecanını yaşıyoruz. Bu iş birliğinden gerçekten heyecan duyuyoruz ve bu yetenekli bireylerin gelecek vaat eden geleceklerini şekillendirmede oynayacağımız rolü sabırsızlıkla bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Columbia Shipmanagement  Bölge Direktörüta Sorumlusu Xanthos Kyriakou ise: “Eğitime olan bağlılığımızın bir kanıtı olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Piri Reis Üniversitesi ile işbirliği içinde denizcilik öğrencilerini aktif olarak desteklemekten büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

TURKDENİZ.COM