DENİZ EMNİYETİ DERNEĞİ TARAFINDAN '2022’DEN 2023’E GEÇERKEN KÜRESEL EKONOMİLER VE NAVLUN PİYASALARI’ BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ

DENİZ EMNİYETİ DERNEĞİ TARAFINDAN '2022’DEN 2023’E GEÇERKEN KÜRESEL EKONOMİLER VE NAVLUN PİYASALARI’ BAŞLIKLI PANEL DÜZENLENDİ

Deniz Emniyeti Derneği tarafından organize edilen ‘2022’den 2023’e Geçerken Küresel Ekonomiler ve Navlun Piyasaları’ başlıklı panel, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

adscode

‘2022’den 2023’e Geçerken Küresel Ekonomiler ve Navlun Piyasaları’ Paneline İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda sektör paydaşı katılım sağladı.

Panelin başında Ekonomist Harun Şişmanyazıcı; Türkiye ve dünya denizciliğinin ekonomik etkenlerden nasıl etkileneceğini anlattı.

Harun Şişmanyazıcı yaptığı sunumda; Uluslararası ticaretin azalma nedenleri, 2022 yılının ikinci yarısında konteyner ve kuru dökme yük piyasasında momentumun gerilemesinin altında yatan sebepleri, Gemi tonajı arzının azalmasının sonuçlarını, konteyner ve dökme yük navlunlarındaki son rakamlar ile beklentileri anlattı.

Harun Şişmanyazıcının ardından Kaptan Mustafa Can da özellikle Karadeniz çanağındaki deniz ticareti ile ilgili son bilgileri aktarırken; tahıl koridoru ve bu bölgede faaliyet gösteren gemileri gelecekte nelerin beklediği ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaştı.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM