DFDS, YALOVA'DAN PARİS'E 6 GÜNDE ULAŞACAK

DFDS, YALOVA'DAN PARİS'E 6 GÜNDE ULAŞACAK

Danimarkalı feribot ve taşımacılık şirketi DFDS, yeni intermodal çözümü ile Yalova’dan Paris’e 6 günde ulaşacak.

DFDS Akdeniz İş Birimi, 17 Kasım 2022 tarihinden itibaren Yalova’dan Fransa Séte’ye DFDS gemileriyle taşınan üniteler, sonrasında Paris’e tren yolu aracılığıyla taşınacak. DFDS Akdeniz İş Birimi, Eylül ayında Yalova-Sete hattındaki haftalık karşılıklı 5 sefere çıkardığı Ro-Ro hizmetinin yanı sıra intermodal ağına bir yenisini daha ekleyerek sürdürülebilir hizmetlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Zaman avantajı sağlıyor

DFDS Akdeniz İş Birimi Fransa & İspanya Rotası Direktörü Önder Başboğa, yeni DFDS olarak sürdürülebilir hizmetleri ve intermodal çözümleri güçlendirmeye devam ettiklerini vurgulayarak, “Yeni hizmetimizle Türk ihracatçıları ve müşterilerimize büyük bir zaman avantajı sağlayacağız” diye konuştu.

DFDS Demiryolu İş Birimi Ticari ve Performans Yönetimi Direktörü, Christina Mørup ise konuyla ilgili, "Güvenilir aynı zamanda çevresel etkiyi azaltan ve teslimat sürelerini kısaltan bu yeni demiryolu hattını hizmete sunmaktan mutluluk duyuyoruz. DFDS global düzeyde deniz ve demiryolu taşımacılığını birleştiren intermodal taşımacılık çözümlerine yatırım yapmaya devam ediyor” açıklamasını yaptı.

20’de fazla ülke ağı var

DFDS, Avrupa genelinde feribot ve taşımacılık hizmetleri sunan bir şirket. DFDS’nin 11 binden fazla çalışanı, 20’den fazla ülkeden oluşan ağında görev alıyor. 1866 yılında kurulmuş olan Kopenhag merkezli DFDS, Nasdaq Kopenhag'da işlem görüyor.

Kaynak: Dünya Gazetesi