DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN, ZAGREB BÜYÜKELÇİLİĞİ GÖREVİNE BAŞLADI...

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI YAVUZ SELİM KIRAN, ZAGREB BÜYÜKELÇİLİĞİ GÖREVİNE BAŞLADI...

Uzun süredir Dışişleri Bakan Yardımcısı görevini sürdüren Yavuz Selim Kıran Zagreb Büyükelçiliği görevine başladı.

adscode

7 Ağustos 2018'den beri Dışişleri Bakanı Yardımcısı görevini icra eden Yavuz Selim Kıran, Zagreb Büyükelçiliği'ne atanmıştı.

Yavuz Selim Kıran yaptığı açıklamada bugün itibarı ile Zagreb Büyükelçiliği görevine başladığını duyurdu.İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, Yavuz Selim Kıran için kutlama mesajı yayımladı.

Çakır'ın mesajı şu şekilde:

"Sayın Büyükelçim, Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim başarılarınızı daim eylesin. Hayırlı görevler nasip etsin. Sevgi ve dualarımla..." 

6 Eylül tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Hırvatistan Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atanmıştı.

Yavuz Selim Kıran Kimdir?

Yavuz Selim Kıran, 1985 yılında Ordu’da dünyaya geldi. Lisans öğrenimini Ankara'da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamlayan Yavuz Selim Kıran, Erdoğan’ın başbakanlık döneminde Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği görevini yürüttü.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) Başkan Danışmanlığı ve Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü'nün (TÜSSİDE) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenen Kıran, ayrıca Dışişleri Bakanlığı Başdanışmanı olarak da görev yaptı.

2018 yılı genel seçimlerinde AK Parti Ordu Milletvekili adayı olan Yavuz Selim Kıran, 7 Ağustos 2018 tarihinde yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

TURKDENİZ.COM