EKOL DENİZCİLİK'TEN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

EKOL DENİZCİLİK'TEN ÖRNEK SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Ekol Denizcilik, 'Üç Tarafı Deniz Dört Tarafı Fırsat Eşitliği' adı altında denizci öğrencilere burs projesi başlattı.

Ekol Denizcilik Eğitim Kurumu denizci öğrencilere yönelik örnek bir burs projesi başlattı.

Ekol Denizcilik Eğitim Kurumu Akademiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emel Hayretdağ, 'Üç Tarafı Deniz Dört Tarafı Fırsat Eşitliği' projesinin detaylarını anlattı.

Koster Armatöleri ve İşletmeciler Derneği tarafından organize edilen kahvaltı etkinliğinde açıklamalarda bulunan Emel Hayretdağ, şu ifadelere yer verdi:

"Ekol denizcilik eğitim merkezi olarak, dünyanın en güzel şehirlerinden birinde, İstanbul’un eşsiz manzarasında sizlerle birlikte olduğumuz için son derece mutluyuz.Bu imkanı bize verdikleri için KOSDER’in değerli yönetimine özel olarak teşekkür ederiz.Bugün, burada kurumumuz ekol denizcilik adına sizlerle birlikte olma sebebimiz, Bizi son derece heyecanlandıran bir projeden söz edebilmek adınadır.

İlk olarak çok kısa Ekol’den bahsetmek isterim. Ekol denizcilik 1997 yılında kurulmuş, o günden bu yana denizcilik sektörüne yetişmiş personel temini için IMO standartlarında eğitim veren özel bir eğitim kurumudur. Bir süre önce değişen ortaklık yapısı ve yeni vizyonuyla denizcilik eğitimine gereken hassasiyeti göstermeye çalışan okulumuz, 27 Eylül 2021 Pazartesi günü 2021-2022 eğitim öğretim dönemine kapılarını açmış ve yeni makina ve güverte öğrencileriyle derslere başlamıştır.

Şimdi amacımız, konuşmama başladığım ilk dakikalarda söz ettiğim, bizi yürekten heyecanlandıran, ‘’3 tarafı deniz 4 tarafı fırsat eşitliği burs projesi’’ kapsamında, toplayacağımız burslarla Ocak 2021’de yeni bir dönem daha açmaktır. Peki ekol olarak '3 tarafı deniz 4 tarafı fırsat eşitliği’ derken neyi kastediyoruz? Gerek coğrafik gerekse imkanları göz önünde bulundurulduğunda zengin bir dokuya sahip ülkemizdeki gençlerin denizciliğe kazandırılmasını hedefliyoruz.

Her gencimizin eşit imkanlara sahip olmadığını biliyoruz. Batı-doğu ayrımı yapmadan, Anadolu’nun her noktasından genç arkadaşlarımızın sektörümüze olan farkındalığını arttırmak ve eğitim almalarını sağlamak arzusundayız. Bunun içinde ihtiyacımız olan tek şey, burs kaynağını oluşturmak. Projenin belki de tek hassas noktası var o da şu: Burslu okumuş her bir öğrencinin, mesleğe yerleştirilmesi ve para kazanmaya başlaması ile birlikte, başka bir burslu öğrenciyi finanse etmeye başlaması sağlanacak.Bu da demek oluyor ki, bir öğrenciyi bir kereye mahsus burslu okutmanız halinde, her sezonda eğitim alacak bir başka öğrenciyi finanse etmenin kapısını ilk siz açıyor olacaksınız. Bu dengeyi korumak için kurumumuzda ayrı bir tahsilat ve takip birimi tesis edilmiş durumda. Her bir burslu öğrenci bu şartı kabul edip, sözleşmesini imzalayarak eğitimine başlayacak."

Kaynak: TURKDENİZ.COM