Fethiye açıklarında günübirlik tur teknesi battı!

Fethiye açıklarında günübirlik tur teknesi battı!

Muğla'nın Fethiye ilçesinde günübirlik tur teknesi battı. 35 yolcu 3 mürettebatın bulunduğu teknedeki herkesin kurtarıldığı ve yaralanan 3 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Mavi tura çıkan bir tekne saat 16.30 sıralarında turdan dönüp Ölüdeniz sahiline yaklaştığı sırada teknenin ön kısmında kırılma yaşandı. Ardından su almaya başlayan tekne kısa sürede battı. Bu sırada teknede bulunan 35 yolcu ve 3 mürettebat denize atladı. Bu sırada yolculardan biri çocuk 3 kişi yaralandı. Çevredekilerin ve kısa sürede bölgeye gelen kurtarma ekiplerinin de yardımı ile teknedeki herkes sahile ulaştırıldı.

Olaydan hemen sonra bölgeye gelen Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Olay çok sıcak. Ama Allah’a şükür arkadaşlarımız su üzerinde hiçbir vatandaşımızı bırakmadı. 3 kişiyi hastaneye yetiştirdik. Bir evladımızın durumu biraz ağır. Herkese geçmiş olsun” diye konuştu.

Herkes seferber oldu

Bu arada olaydan hemen sonra yaşanan panik ve yardıma koşan insanların görüntüleri kameralara yansıdı. Batan tekneden kurtarılan yaralıları sağlık ekipleri ile birlikte vatandaşlar ambulansa taşıdı. Yaralıları ve batan tekneden denize atlayanları kurtarmak için herkesin seferber olduğu olayda can kaybı yaşanmaması teselli kaynağı oldu.