GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK MESLEK YÜKSEK OKULU 2022-2023 YILI MEZUNİYET TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

adscode

Galatasaray Üniversitesi Ortaköy yerleşkesinde yapılan törene; Galasataray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Uludağ, Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hasan Bora Usluer, akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenci aileleri katıldı. 

İlk olarak açılış konuşmalarının gerçekleştirildiği törende kürsüye çıkan Denizcilik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Hasan Bora Usluer mezun olan denizci öğrencilerle gurur duyduğunu ifade ederek şunları aktardı:

"Sizler bugün, dolu dolu 2 sene süren denizcilik ön lisans eğitiminizi tamamlayarak, zabitanlık öncesinde zaruri olan açık deniz hizmetinizi tamamlamak üzere ticari gemilerde görev yapmaya hazır zabit adaylarısınız. Sizlere eğitim sürenizce sadece denizcilik konularında değil, Nasıl iyi bir Türk ve insan olarak uluslararası sularda gemi yüzdürebilirsiniz anlamında yardımcı olup, tecrübelerimizi aktarmaya gayret ettik. Bugün sizleri, gerek ulusal gerekse uluslararası denizlerde, kanunlara riayet eden, denizcilik örf, adet ve ananelerine uygun davranan iyi birer denizci olarak uğurluyoruz.

Sizlerin şu anda geçtiği merhaleden yaklaşık 24 sene önce geçmiş bir meslek büyüğünüz ve artık meslektaşınız olarak, önce insana yaraşır, Türk’ü dünya da iyi temsil eden, ulusal ve uluslararası kanunlara, yönetmeliklere ve kaidelere harfiyen uyan, her ne şartta olursa olsun elindeki imkan ve kabiliyetleri, bilgi ve tecrübelerini her zaman insanlığın menfaatlerine uygun kullanan bireyler olarak yaşamanızı, denizde, gemide ve karada geçirdiğiniz her bir gününüzü kendinizi geliştirmek için kullanmanızı, sizden sonra gelecek olan yeni zabit adaylarına her zaman iyi bir örnek, eğitici ve yapıcı davranmanızı tavsiye ediyorum."

Daha sonra Galasataray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Uludağ, bir konuşma gerçekleştirdi. Uludağ, yaptığı konuşmada: 

"Bütün öğrencilerimle gurur duyuyorum. Bu serüvenden sonra güzel maceralar yaşayacaksınız. Güzel tecrübeler edineceksiniz. Sizlere güvenimiz sonsuz. Güzide şehrimizin çok özel bir noktasında buluştuk. Ailelerin heyecanını yakından hissediyoruz. Topluca bir araya gelmenin mutluluğunu yaşarken, yaşadığımız depremin hüznünü da kalbimizde hissetmeye devam ediyoruz. Böyle köklü bir müesseseden mezun olmak omuzlarınıza büyük bir sorumluluk yükleyecek. Sizlerden beklentiler her zaman yüksek olacak. Bunu sakın unutmayın. Hayat yolunu yürürken kendinizi yetiştirmeye devam edin." ifadelerini kullandı.
 


Bölüm birincilerine, plaket takdim edildi.Açılış konuşmalarından sonra mezunlara diplomaları takdim edildi.Tören hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ