İMEAK DENİZ TİCARET ODASI YENİ MECLİS BAŞKANI "BAŞARAN BAYRAK" OLDU...

İMEAK DENİZ TİCARET ODASI YENİ MECLİS BAŞKANI "BAŞARAN BAYRAK" OLDU...

Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları ve Katip Üye Seçimi ise 14.00-16.30 saatleri arasında İMEAK Deniz Ticaret Odası Hizmet Binasında gerçekleşti.

adscode

Seçim programı, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı.Meclis Başkanı, Meclis Başkan Yardımcıları ve Katip Üye Seçimi ise 14.00-16.30 saatleri arasında İMEAK Deniz Ticaret Odası Hizmet Binasında yapıldı.

Geçerli olarak 99 oy kullanıldı.Meclis Başkanı ve Meclis Başkan Yardımcılar ve Katip Üyelerin isimleri şu şekilde:

Emin Eminoğlu

Ömer Faruk Miras

Katip Üye

Kaşif Kalkavan

Ardından yeni seçilen Meclis Başkanı Başaran Bayrak bir konuşma yaptı. Bayrak'ın konuşması şu şekilde:

"Odamızın 10'ncu dönem seçimlerimizi gerçekleştirdik. Bu vesile ile bugün burada Yönetim Kurulu Üyelerimizi ve Meclis Divanı'nı seçmiş bulunuyoruz. Türk denizciliğine hayırlı uğurlu olsun. Denizciliğimizi daha da ileriye götürmemiz için kıymetli çalışmalar gerçekleştireceğiz. Oyların tamamı ile bizleri tercih ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ağır bir görev aldığımızın farkındayız. Burası denizciliğin en üst makamı. Böyle bir makamda Başkanlık yapmak çok ulvi bir görev. Elimizden geldiği kadar bu camiaya yakışır şekilde hizmet etmek arzusundayız. Bu hizmeti yaparken denizciliğin kurallarını son derece dikkatlice gözetleyeceğiz. Birlikte çalıştığımız sizlerle sürekli istişare içerisinde olacağız. Odamızın gelmiş olduğu bu noktayı çok daha iyi yerlere getireceğiz. Geçmiş başkanlarımızı ve son başkanımız Salih Zeki Çakır'ı en kalbi duygularımla selamlıyorum." 

Hesapları İnceleme Komisyonu Üyeleri oy birliğiyle kabul edildi. İsimler şu şekilde:

Ahmet Aygün Özgen, Adem Kocadağ, Erkan Mete,Ufuk Aksoy.Son olarak İMEAK Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran bir konuşma gerçekleştirdi. Kıran, yaptığı konuşmada:

"İMEAK Deniz Ticaret Odamızın 10. Dönem seçiminin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçim sürecini burada tamamlamış bulunuyoruz. 3 Kasım günü ilk Meclis Toplantımızı yapacağız. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. 4.5 yılda yaptığımız çalışmaların karşılığını göreceğimiz bir dönem olmasını diliyorum. Herkesin birbirini sevebildiği bir dönem olmasını can-ı gönülden arzu ediyorum. Yönetim Kurulu'na göstermiş olduğunu teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Önümüzde zorlu bir süreç var. Sektörümüzü ilgilendiren çok fazla sayıda yeni şeyler göreceğiz. Sektörümüz açısından zorlu günlerin altında kalkabilecek birikime sahibiz. Devletimizin destek ve yardımlarıyla hepsini aşacağız. 


KAYNAK: TURKDENİZ.COM