İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ EĞİTİM BLOKLARI İNŞAATI İÇİN PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ EĞİTİM BLOKLARI İNŞAATI İÇİN PROTOKOL İMZA TÖRENİ DÜZENLENDİ

İTÜ Denizcilik Fakültesi 22 Haziran 2023 Perşembe günü Tuzla Yerleşkesinde Eğitim Blokları B Blok İnşaatı Protokol İmza Törenini gerçekleştirdi.

adscode

İTÜ Denizcilik Fakültesine kazandırılacak bu yeni derslik binası için denizcilik camiasının öncü isimleri ve İTÜ Denizcilik Fakültesi mezunları büyük bir bağış kampanyası ile omuz omuza verdi.

3 Blok olarak planlanan eğitim bloklarından biri olan B Blok Derslik Binası, 3188,95 m2’lik alana inşa edilecek ve zemin kat dahil 5 kattan oluşacak. Mekanik ve elektrik aksamları İTÜ yapı standartlarına uygun olarak hazırlanan B Blok Derslik Binasında; derslikler, bilgisayar laboratuvarları, seminer odaları, toplantı ve akademisyen odaları olacak.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu’nun katılımlarıyla gerçekleşen törende ilk olarak; Mimar Serkan Borazan’a, futbol sahasının sponsorluğunu üstlenen İTÜ Denizcilik Fakültesi 1992 Güverte Bölümü mezunu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Ufuk Teker ile Dernek Genel Sekreteri Güverte Bölümü mezunu 1996 Av. Kapt. Çağlar Coşkunsu’ya ve İTÜ-Delmar Filika ve Denizde Canlı Kalma Eğitim Merkezi’nin sponsorluğunu üstlenen Delmar Safety Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Arda Akyüz’e birer plaket takdim edildi.

Ardından denizcilik camiasından 13 öncü firma (Beşiktaş Denizcilik A.Ş. / ORAS Denizcilik ve Tic. Ltd. Şti. / Platin Denizcilik / Ulusoy Denizyolları İşletmeciliği A.Ş. / Tersan Tersanecilik Taşımacılık San. ve Tic. A.Ş. / Statü Gemi Kiralama Tic. Ltd. Şti. / Neo Sigorta Brokerlik A.Ş. / Yeditepe Sigorta Ekspertiz Hizmetleri A.Ş. / İlkfer Denizcilik San. ve Tic. Ltd. Şti. / Onursan Gemi İnşa Onarım ve Tic. Ltd. Şti. / Ata Römorkör Kurtarma Hizmetleri ve Dış Tic. Ltd Şti. / Aras Marine Yatırım Holding / Arkas Denizcilik ve Nakliyat A.Ş.) Yeni Derslik Binası (B Blok) İnşaatı Protokolünü imzaladı.

İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan konuşmasında “Fakültemiz için omuz omuza vererek taş üstüne taş koyan tüm sivil toplum kuruluşlarımız ve camiamızın her ferdine ayrı ayrı teşekkür ederim.” sözleriyle duygularını ifade etti. İmza Töreni sırasında bağışçılara birer anı plaketi takdim edildi.