İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ'NDE 2023-2024 YILI MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI!

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ'NDE 2023-2024 YILI MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI!

1 Temmuz Kabotaj Bayramı’nda düzenlenen İTÜ Denizcilik Fakültesi 2023-2024 Yılı mezuniyet töreni büyük ilgi ve katılım gördü.

adscode

İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan’ın ev sahipliğinde düzenlenen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç, Hizmet İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Çakır, Büyükelçi Suat Hayri Aka, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca, denizcilik sektörü temsilcileri, öğretim görevlileri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi 2024 Yılı Mezuniyet Töreni'nin başında Şehitler adına denize çelenk bırakıldı.

Bir dakikalık saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı okundu.Törende konuşma yapan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde ülkemizi gururla temsil eden kaptanların, armatörlerin, mühendislerin, gemi işletmecilerinin ve akademisyenlerin Tuzla Kampüsü’nde ve Yüksek Denizcilik Okulu’nda eğitim aldıklarını vurguladı.

Yapılan protokol konuşmalarının sonrasında; Yemin Töreni'ne geçildi.Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar sosyal medya hesabında katılım sağladığı mezuniyet törenine ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

"Mezunu olduğum İTÜ Denizcilik Fakültesinin 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenine katılım sağladık. Mezun kardeşlerimin pruvası neta olsun. Allah selamet versin."Mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Dereceye giren öğrencilere başarı belgesi verildi.

Derece alanlardan ikisinin kız öğrenci olması herkesi gururlandırdı. Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümü öğrencisi Ümran Özden, hem okul hem de bölümünün birincisi oldu. Okul ikincisi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisi Mert Eren Kaya, okul üçüncüsü ise İlayda Demirci oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi'nin 2023-2024 Yılı Mezuniyet Töreni'ne katılım sağlayan AK Parti Milletvekili Vehbi Koç sosyal medya hesabından şu paylaşıma yer verdi:

"Türk denizciliği inşallah sizin gibi vatanını seven pırıl pırıl gençlerle çok daha ileriye gidecek! Yolunuz açık, mezuniyetiniz hayırlı uğurlu olsun."

Program, geçit töreninin ardından son buldu.

TÜRK DENİZ MEDYA