İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

İTÜ DENİZCİLİK FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

İTÜ Denizcilik Fakültesi mezuniyeti Tuzla Yerleşkesinde düzenlenen coşkulu bir törenle gerçekleşti.

adscode

İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi’nin 2022-2023 eğitim-öğretim dönemi mezuniyeti, 22 Haziran 2023’te Tuzla Yerleşkemizde düzenlenen coşkulu bir törenle gerçekleşti. Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümlerinden toplam 106 öğrencinin mezun olduğu törene; İTÜ Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özcan Arslan, İTÜ Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Teker, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yardımcısı Serhat Aytuğel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.


 
Törende konuşan İTÜ Denizcilik Fakültesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde ülkemizi gururla temsil eden kaptanların, armatörlerin, mühendislerin, gemi işletmecilerinin ve akademisyenlerin Tuzla Kampüsü’nde ve Yüksek Denizcilik Okulu’nda eğitim aldıklarını vurguladı: "Bu yılın mezunlarının unutulmaz bir anısı var. Sizler aynı zamanda İTÜ Denizcilik Fakültesi’nin İTÜ’nün 250. Yıl mezunları olacaksınız. Hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum,” dedi.

Koyuncu'nun konuşmasının ardından Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümlerinden mezun olan öğrencilere diplomaları takdim edildi. Ayrıca, Fakülte birincisi olan Murat Samet Çuhadar’a ve dereceye giren diğer öğrencilere başarı belgeleri verildi.