İTÜ MTAL’DE PİRİ REİS KONFERANS SALONUNUN AÇILIŞI YAPILDI

İTÜ MTAL’DE PİRİ REİS KONFERANS SALONUNUN AÇILIŞI YAPILDI

İTÜ MTAL’de Piri Reis Denizcilik Vakfı tarafından tefrişatı yapılan Piri Reis Salonunun açılış merasimi gerçekleştirildi.

adscode

Yapılan organizasyona Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, İTÜ MTAL Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, İstanbul il Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Akhan, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin başında İTÜ MTAL Müdür Yardımcısı Hakkan Erkan, okulun faaliyetleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.


Daha sonra İTÜ MTAL Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Toros bir konuşma gerçekleştirdi.


Hüseyin Toros yaptığı konuşmada: “Destekleriniz ile birlikte birlik ve beraberliğimizi her geçen gün artırıyoruz. Belki kendi çapımızda çalışmalar gerçekleştiriyor olabiliriz. Yaptıklarımızın herkese bir faydasının olmasını arzuluyoruz. Okulumuzun tanıtımı çerçevesinde başta Piri Reis Denizcilik Vakfı olmak üzere bizlerden desteğini esirgemeyen bütün kurum ve kuruluşlara teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizim yaptığımız her şey gelecek nesillerin daha ferah bir eğitim ve öğretim hayatı yaşaması içindir.” ifadelerini kullandı.


Prof. Dr. Hüseyin Toros’un ardından kürsüye çıkan İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ise denizcilik eğitiminin önemine vurgu yaparak: “Piri Reis Denizcilik Vakfı, ülkemizin birçok alanında görevler üstlenmiş önemli bir kurumdur. Üniversiteye adım attığımdan itibaren buradaki öğrencilere burs desteği imkânı için heveslendiğimizi ifade etmek isterim. Bu okul, benim için çok anlamlı hatıralar barındırıyor. Buradaki öğrencilere sahip oldukları imkanların kıymetini bilmeleri gerektiğini hatırlatmak isterim. Bizim zamanımızda bu denli imkanlar maalesef yoktu. Her konuda olduğu gibi ihtiyaçların sonsuz, imkanların kısıtlı olduğunun bilincindeyiz. Öğrencilerimizin okulun tüm imkanlarından faydalanabilmesi için açılışını gerçekleştirdiğimiz konferans salonumuzun herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.


İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Akhan ise; çalışmada emeği geçenlere teşekkürlerini sunduğunu bildirerek: “Konferans salonları okullarımızda olmazsa olmazlarımızdandır. Bizler, okullarda öğretmenlerinizle çok güzel çalışmalara imza atacağız. Umarım bu çalışmalar sizler adına, ülkemiz ve geleceğimiz adına hayırlara vesile olur. Önceki yıllarda mesleki liselere önyargılar mevcuttu. Okula geldiğim andan itibaren Sayın Hüseyin Toros ile yaptığımız istişarede okul puan bilgilerini duyunca oldukça mutlu oldum. Mesleki liselere gerekli ehemmiyetin verildiğini görmek son derece güzel. Burada emeği geçen Piri Reis Denizcilik Vakfı’na yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

KAYNAK: TURKDENİZ.COM ÖZEL HABER