"KAFKAMETLER GEMİSİNDEKİ BİR MÜRETTEBATIN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI"

"KAFKAMETLER GEMİSİNDEKİ BİR MÜRETTEBATIN CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI"

Denizcilik Genel Müdürlüğü, KAFKAMETLER gemisinde yaşanan kazanın ardından bir denizcinin naaşına ulaştıklarını sosyal medya hesabından açıkladı.

adscode

Zonguldak'ta dün yaşanan kuvvetli fırtına ve yağışın ardından mendireğe çarparak batan Kafkametler adlı kuru yük gemisindeki mürettebatlardan olduğu değerlendirilen 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Kdz. Ereğli ilçesinden İzmir'e kuru yük taşıdığı sırada fırtına ve şiddetli rüzgar nedeniyle Kafkametler isimli yük gemisi batmış, 12 mürettebatıyla da iletişim kesilmişti.

Olayın ardından Sahil Güvenlik Komutanlığı, AFAD, jandarma, itfaiye ve dalgıçların da yer aldığı çok sayıda ekip bölgede çalışma başlattı.

Batan gemideki denizcileri arama kurtarma çalışmaları devam ederken Ereğli sahilinde 12 mürettebattan biri olduğu değerlendirilen 1 kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Şahsın gemide aşçı olarak görev yaptığı düşünülüyor.

Denizcilik Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:


"Karaya oturan ve iletişimin kesildiği KAFKAMETLER gemisinde görevli bir denizcimizin naaşı kurtarma ekiplerince Ereğli sahilde bulunmuştur. Batan gemideki diğer denizcilerimizi arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Denizcimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Başımız sağolsun."

TÜRK DENİZ MEDYA