MARMARİS YAT LİMANI, 34 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA MODERNLEŞİYOR

MARMARİS YAT LİMANI, 34 MİLYON TL’LİK YATIRIMLA MODERNLEŞİYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Marmaris Yat Limanı’nın alt ve üst yapı sistemleri 33 milyon 656 bin TL’lik yatırımla yenileniyor.

adscode

 Hasarlı ve eskiyen zemin kaplaması değiştirilerek, yerine 12 bin metrekare alan doğal taş ile modern bir görünüme kavuşturuluyor. Turistlerin uğrak noktalarından olan birçok mekana ev sahipliği yapan bu bölgeyi aynı zamanda sosyal donatı mekanları haline getirmeye çalıştıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, gelen yatlara, teknelere en iyi hizmeti verebilmek adına alt ve üstyapıyı yenilediklerini ifade etti.

Birçok ülkeden misafir ağırlıyoruz”

Muğla’nın Türkiye’nin dünyaya açılan en önemli pencerelerinden biri olduğunu vurgulayan Osman Gürün, bu kapsamda turizm bölgelerindeki alt ve üstyapı çalışmalarının büyük önem taşıdığını ve bu alanları aynı zamanda sosyal donatı mekanları haline getirmeye çalıştıklarını söyledi. Marmaris Limanı’nın turizm açısından çok önemli olduğunu söyleyen Gürün, “Burada kendi ülkemizin dışında birçok ülkeden misafir ağırlıyoruz. Ayrıca liman bölgesi turistlerin uğrak noktalarından olan birçok mekana da ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle gelen yatlara, teknelere en iyi hizmeti verebilmek adına limanda alt ve üstyapıyı yeniliyoruz. Ayrıca misafirlerimizin oturma alanlarının bulunduğu, güzel zaman geçirebilecekleri bir alan oluşturuyoruz. Üst kaplamayı da doğal taş olarak kullanarak hem modern bir görünüm kazandırıyor, hem de şehrin dokusuna uygun bir çalışma yapıyoruz. Turizm merkezlerimizdeki bu tür çalışmalarımızla şehrimizin marka değerini arttırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Projenin Marmaris Yat Limanı’na yeni bir çehre kazandıracağını söyleyen Osman Gürün, “Çalışmalarda galeri hattı kazısının yüzde 100’ü tamamlanırken galeri imalatının ise yüzde 97’si tamamlandı. Limanda zemindeki bozulmalar, ağır trafik yükü, hatalı imalat gibi nedenlerle sürekli tamir edilmek zorunda kalınan içme suyu hatları da galeri içerisinden geçiriliyor. Ayrıca çağın gereksinimlerine paralel olarak teknelerin yüksek enerji talebi yaratması nedeni ile de can ve mal güvenliğini tehlikeye atmayacak tipte elektrik kabloları galeri içerisinde döşenmeye devam ediyor” diye konuştu.

 Kaynak: Ekonomim.com