MSC, SERVİS AĞINI GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

MSC, SERVİS AĞINI GENİŞLETMEYE DEVAM EDİYOR

Türkiye'ye yönelik yatırımlarında hız kesmeyen Küresel konteyner taşımacılık lideri Mediterranean Shipping Company (MSC), Tekirdağ ve Mersin bölgesindeki mevcut servis ağını genişletmeye devam ediyor.

 MSC’nin uzun yıllar işlettiği Hindistan - Amerika arasındaki “INDUS 2” servisine Türkiye’den TekirdağAsyaport ve Mersin uğraklarını ekledi. Bu servis sayesinde yüklerin artık aktarma yapmadan düzenli, haftalık ve direkt olarak Ortadoğu, Hindistan, Kanada ve Amerika'ya ithalat ve ihracatı gerçekleşecek.

“INDUS 2” servisinin ilk gemisi Henrika Schulte, 31 Ekim tarihinde TekirdağAsyaport limanına uğrak yapacak. Yeni servisin Türkiye’ye uğrak yapmaya başlamasıyla Ortadoğu, Hindistan, Kanada ve Amerika limanlarına Türk ithalat ve ihracatçılarının yükleri için avantajlı transit sürelerle ek kapasite imkanı sağlanacak. DÜNYA'ya konuşan MSC yetkilileri, bu servisin Avrupa ve bölge ülkeleri için getireceği yaklaşık 100.000 TEU ilave transit yüklerinin Türkiye'de elleçlenmesi ile ülkemize döviz girdisinin artacağını vurgulayarak, "MSC tarafından uzun yıllardır işletilen INDUS 2 servisinine Türkiye uğrakları eklenerek gelişen ihtiyaçlara yönelik yatırım yapılması Türkiye’ye olan güvenin bir göstergesi. Türkiye’nin konumu itibariyle servisin tam orta noktasında olması Türk ithalat ve ihracatçısının bu servisten maksimum fayda görmesini sağlayacak" açıklamasını yaptı.

Haftalık olarak ortalama 8.000 TEU kapasiteli gemilerle uğrak yapacak

INDUS 2 servisinde aynı hafta içerisinde hem Kanada ve Amerika’ya hem de Ortadoğu ve Hindistan’a düzenli bağlantı sağlanabilecek. INDUS 2 servisi Abu Dhabi – Jebel Ali – Mundra – Nhava

Kaynak: Dünya Gazetesi