OCEANSCORE VE EUROMAR, DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ...

OCEANSCORE VE EUROMAR, DENİZCİLİK SEKTÖRÜNÜ BİR ARAYA GETİRDİ...

Denizcilik sektör temsilcileri, InterContinental İstanbul'da düzenlenen organizasyonda buluştu.

adscode

Düzenlenen organizasyona; Portekiz Bayrağı EUROMAR Türkiye Acentesi Dr. Cem Bozyakalı, Piri Reis Denizcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Çakır, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katılım sağladı.



EUROMAR'ın düzenlediği Intercontinental İstanbul'da gerçekleşen panelin moderatörlüğünü EUROMAR Hukuk Departmanı Başkanı Carla Olival yaptı.



Programın başında; konuşma gerçekleştiren Saruhan Bozyakalı:

"Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Türk Denizciliğinin de başarısını ve muvaffakiyetini can-ı gönülden temenni ediyorum. Umarım, güzel bir panel geçirirsiniz." ifadelerini kullandı.

Ardından; OceanScore platformu, Avrupa Birliği Emisyon Ticaret Sistemi'ne uyumluluk süreci ve Portekiz bayrağı'nın avantajları ile ilgili sunumlar yapıldı.

EUROMAR Genel Müdürü Capt. Jörg Molzahn ve EUROMAR Türkiye Acentesi Dr. Cem Bozyakalı "Portekiz Bayrağı" başlıklı detaylı bir sunum gerçekleştirdi.





Sunumdan öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Portekiz Bayrağı, önemli avantajlara sahip olmanızı sağlayacak bir bayrak. Çin ve Brezilya'da Portekiz bayraklı gemiler için uygun liman ücretleri sağlanıyor. Özellikle Çin, liman ücretlerini önemli ölçüde azalttı. Avrupa Birliği sularında kabotaj ticaretine erişim sağlanabiliyor. Filolar için, güvenilir ve verimli çözümler üretilebiliyor.



Tonaj bazında, Avrupa'da kullanılan ilk beş bayrağından birisi Portekiz bayrağı olarak biliniyor. Avrupa Birliği filolarından en genç filoya sahip ülkelerden birisi Portekiz. Gemi yaş ortalamaları çok düşük."

Daha sonra, OceanScore Genel Müdürü Albrecht Grell, OceanScore platformunun içeriğini dinleyicilere aktardı. Grell, yaptığı sunumda şu ifadelere yer verdi:

"OceanScore, denizciliğin net sıfıra geçişini destekliyor. Bu tutumunu, deniz emisyonları konusunda şeffaflık ve mevzuatın karmaşıklığına uyumu kolaylaştıracak çözümler sunarak yapıyoruz.


Platformumuz ve ilgili araçlarımız tüm dünya filosunun emisyonlarını takip ediyor; tek tek gemiler, tüm filolar, limanlar,  görünürlük sağlıyor.

Verilerimizi operasyonlarını kıyaslamak, kargoların, portföylerindeki tüm gemilerin veya gemilerin emisyon ayak izini değerlendirmek için kullanıyoruz.

Çözümlerimiz, OceanScore'un nakliye ortaklarının, 2024'te yürürlüğe girecek olan ETS rejimi gibi, mevzuat uyumluluğunun karmaşıklığını aşmalarına yardımcı oluyor.

Gerekli süreci basitleştiriyor ve otomatikleştiriyoruz, ilgili yöneticiler için şeffaflık ve kontrol sağlıyoruz."



Yapılan sunumların ardından; akşam yemeği/kokteyl ile program son buldu.

TÜRK DENİZ MEDYA ÖZEL HABERİ