Roketsan’ın geliştirdiği Denizaltı Savunma Harbi Roketi üstün özellikleriyle dikkat çekiyor

Roketsan’ın geliştirdiği, su üstü platformlardan su altı hedeflerine karşı kullanılacak olan “Denizaltı Savunma Harbi Roketi” üstün özellikleriyle dikkat çekiyor.

Savunma sanayisinde milli silahlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Roketsan'ın geliştirdiği su üstü platformlardan su altı hedeflerine karşı kullanılacak olan "Denizaltı Savunma Harbi Roketi" de bunlardan biri.

Silah yönetim sistemi e sonarı ile entegre çalışabilen, otomatik yönlendirme yeteneğine de sahip bir silah sistemi olan DSH 2000 metre menzile kadar çıkabiliyor ve 300 metre derinlik aralığında kullanılabiliyor.

Kıyıya yakın sularda sonar şartlarının uygun olmaması nedeniyle denizaltılar ancak kısa mesafelerden tespit edilebiliyor, sahte temas olasılığı da oldukça yüksek oluyor.

Denizaltı Savunma Harbi Roketi bu açığı kapatarak tehdidin ekonomik ve güvenilir bir silah ile etkisiz hâle getirilmesini sağlıyor.

Sistem hedeflere tekli veya salvo atış yapabiliyor ve ayarlanabilir tapa özelliği sayesinde roketlerin istenen derinlikte patlaması sağlanıyor.

Denizaltı Savunma Harbi Roketi ayrıca hafif ve kompakt yapısı sayesinde her tip su üstü platformuna kolaylıkla entegre edilebiliyor.

Kaynak: Gisbir TV