SALİH ZEKİ ÇAKIR; ULUSLARARASI DENİZCİLİK ÇALIŞANLARI SENDİKASI ONURSAL BAŞKANI DR. YASİN KALAFATOĞLU, GENEL BAŞKAN RAMAZAN DUMAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

SALİH ZEKİ ÇAKIR; ULUSLARARASI DENİZCİLİK ÇALIŞANLARI SENDİKASI ONURSAL BAŞKANI DR. YASİN KALAFATOĞLU, GENEL BAŞKAN RAMAZAN DUMAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Uluslararası Denizcilik Çalışanları Sendikası (IMU) Onursal Başkanı Dr. Yasin Kalafatoğlu ve Yönetim Kurulu Salih Zeki Çakır ile bir toplantı gerçekleştirdi.

adscode

Denizcilik sektörünün önemli Armatörlerinden olan Deniz Ticaret Odası eski Meclis Başkanı  aynı zamanda Hizmet İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Çakır ile Uluslararası Denizcilik Çalışanları Sendikası - International Maritime Workers Union (IMU) Onursal Başkanı, aynı zamanda Türk Dünyası Genel Sekreter Yardımcısı, Deniz ve Deniz Ticaret Komisyon Başkanı, DEİK Norveç Komisyon Üyesi olan Dr. Yasin Kalafatoğlu, International Maritime Workers Union Genel Başkanı Ramazan Duman, Genel Sekreter  Av. Ayşen Baykan ve  Genel Başkan Yardımcısı Nizam Demir bir araya gelerek son derece verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

Toplantıda; denizcilik sektöründeki mesleki eğitim eksiklikleri ve pratik sorunlar ile ilgili bilgi alışverişi ve denizcilik sektöründe karşılaşılan çeşitli zorlukları ele alındı.Yapılan görüşmede Sayın Salih Zeki Çakır sektörün özellikle eğitim konusunda IMU’dan destek beklediğini ayrıca; armatörler ve personel yöneticileri gibi sektörün diğer paydaşlarıyla yapılacak bir organizasyonlara katılma ve destek sözü verdiğini dile getirdi.

Toplantıda International Uluslararası Denizcilik Çalışanları Sendikası -  International Maritime Workers Union Onursal Başkanı Dr. Yasin Kalafatoğlu;  "Bu samimi ve üretken toplantılar, denizcilik sektörünün karşı karşıya olduğu sorunlar ve bu sorunların nasıl çözülebileceği hakkında önemli bilgi paylaşımına fırsat tanıyor. Bu yaklaşım ve vizyon, International Maritime Workers Union (IMU) tarafından sunulan sendikacılık alanında yeni bir dönemin başladığını gösteriyor. Toplantının sonucunda, özellikle denizcilik alanındaki mesleki eğitim ve sektörün karşı karşıya olduğu diğer sorunlar ile denizcilik sektörünün gelişimine yönelik yeni adımlar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Sayın Salih Zeki Çakır Bey'in International Maritime Workers Union (IMU)'yu kabul etme nezaketinde bulunmaları, hem denizcilik hem de iş dünyasındaki bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

HABERİN KAYNAĞI: TURKDENİZ.COM