SALİH ZEKİ ÇAKIR’DAN BİNALİ YILDIRIM’A TEBRİK

SALİH ZEKİ ÇAKIR’DAN BİNALİ YILDIRIM’A TEBRİK

İMEAK DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır; Aksakallar Konseyi'ne Türkiye'nin Aksakalı olarak görevlendirilen AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım için tebrik mesajı yayınladı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır; Türk Devletleri Teşkilatı Devlet Başkanları Zirvesi’nde Aksakallar Konseyi'ne Türkiye'nin Aksakalı olarak görevlendirilen AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım için tebrik mesajı yayınladı.

Salih Zeki Çakır’ın mesajı şu şekilde:

“Görev aldığı her makamda; bilgisi, birikimi, tecrübesi ve liderliğiyle ülkemize çok sayıda eser bırakarak eşsiz hizmetlerde bulunan Sayın Binali Yıldırım’ın Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi’nde Türkiye’nin Aksakalı olarak görevlendirilmesini büyük bir sevinçle öğrendim.

Sayın Binali Yıldırım’ın; ülkemize yapmış ve yapmakta olduğu unutulmaz hizmetleri tüm Türk dünyası için devam ettirecek olması bizler için gurur vesilesi olmuştur.

Ülkelerimiz arasında; deniz, kara ve hava lojistiği açısından yeni ve güçlü iş birliklerinin hayata geçirilmesiyle mesafeler kısalacak ve dünya ticaretinde bölge ticaretimiz daha da canlanacaktır.

Türk halk kültüründe Bilge Kişi anlamına gelen Aksakal görevinde son Başbakanımız AK Parti Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Türk Dünyasının da Bilge Kişisi olacağına inancım tamdır.

Tecrübesi ile Türk dünyasına büyük hizmetlerde bulunacağına yürekten inandığım Sayın Binali Yıldırım’a yeni görevinde başarılar ve muvaffakiyetler dilerim.”

TURKDENİZ.COM