TÜRK LOYDU VAKFI 67. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

TÜRK LOYDU VAKFI 67. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Türk Loydu Vakfı'nın 67.Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Nisan Perşembe günü Piri Üniversitesi Rıdvan Kartal Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

Türk Loydu'nun 67.Olağan Genel Kurul Toplantısı İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Oral Erdoğan, Şehit Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, STK Başkanları ve sektör paydaşları katılım sağladı.Toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Genel Kurul Divan Başkanı ve üyeleri seçildi. Divan Başkanı ve Yazman Üyeler şu şekilde:

-Divan Başkanı Ercan Özokutucu,
-Başkan Yardımcısı Erdoğan Aslan,
-Birinci Yazman Üye Tansu Cansız,
-İkinci Yazman Üye Öznur Çelebi oy birliğiyle seçildi.

Genel kurul zabıtlarını imzalamaları için divana yetki verildi. 


Türk Loydu Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu katılımcılara hoş geldin dileklerini ileterek bir "Genel Kurul Sunumu" gerçekleştirdi. Türk Loydu Vakfı'nın faaliyet alanlarını anlatan Melikoğlu: 

"Türk Loydu Vakfı olarak, küresel ve bölgesel belirsizliklere ve zorluklara rağmen amaçlarımız açısından önemli adımlar atmayı başardığımız bir yılı tamamlayarak geride bıraktık. Faaliyetlerimize hız kesmeden devam ettik. Kurumumuzun iyi noktalara gelebilmesi adına elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz."  ifadelerine yer verdi.Türk Loydu A.Ş Genel Müdürü Lütfü Savaşkan "Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş" ile ilgili faaliyet sunumu yaptı.2021 Yılı çalışma raporunun takdimi, bilanço ve denetim raporunun okunması, görüşülmesi ile yönetim ve denetim kurullarının ayrı ayrı aklanmaları oylaması yapıldı. 2022 Yılı bütçesinin takdimi, görüşüldü ve oy çokluğuyla onaylandı.

Toplantı dilek ve kapanış bölümüyle sona erdi.

Kaynak: TURKDENİZ.COM