TÜRK SAHİPLİ GEMİ, İTALYA'DA KONTROLDEN ÇIKTI!

İstanbul merkezli Canbaz Denizcilik'e ait BEHCET C isimli Dökme yük gemisinin 29 Eylül sabahı İtalya'nın Venedik kentindeki Canale dei Petroli kanalında kontrolden çıkarak sürüklendiği bildirildi.

İstanbul merkezli Canbaz Denizcilik ve Nakliyat'a ait BEHCET C isimli Dökme yük gemisinin 29 Eylül sabahı İtalya'nın Venedik kentindeki Canale dei Petroli kanalında gemide bulunan kılavuz kaptan ve 2 römorkör refakatinde Venedik'in Marghera kentine doğru seyrederken elektrik kesintisi nedeniyle kontrolden çıktı.

Mürettebat, kılavuz kaptan ve römorkörlerin hızlı müdahalesi kurtardı!

Kontrolden çıkan 2009 inşa gemi kanal boyunca bulunan yapılara doğru sürüklendi. Gemi mürettebatı, kılavuz kaptan ve römorkörlerin hızlı müdahalesi sayesinde geminin karaya oturmasının kıl payı önüne geçildiği belirtildi.

Geminin her iki demiri de attığı, römorkörlerin olay esnasında yüklü olan gemiyi kanal kenarında bulunan yapılara çarpmaktan ve karaya oturmaktan uzaklaştırmak için tam yol çalıştığı anlaşıldı. Gemi yoğun çabalar sonucunda gemi kanalda stabilize edildi.  

Panama bayraklı geminin makinesinin yeniden çalıştırıldığı ve kazadan yaklaşık bir saat sonra Marghera'ya yanaştığı açıklandı.

Kaynak: Denizhaber.com