TUTUKLANARAK CEZAVİNE KONULAN TÜRK DENİZCİLER, 35 GÜNLÜK ESARETİN ARDINDAN YURDA DÖNDÜ

TUTUKLANARAK CEZAVİNE KONULAN TÜRK DENİZCİLER, 35 GÜNLÜK ESARETİN ARDINDAN YURDA DÖNDÜ

İskenderun Denizcilik işletmesindeki Toros M isimli gemi Venezuela Portogabello Limanı’nda bulunduğu sırada haksız bir şekilde tutuklanan 5 Türk denizci serbest bırakılarak yurda döndü.

adscode

İskenderun Denizcilik tarafından işletilen Toros M isimli gemisinin Venezuela Portogabello Limanı’nda bulunduğu sırada haksız bir şekilde tutuklanan 5 Türk denizci serbest bırakılarak yurda döndü.

İskenderun Gemi İşletmeciliği tarafından işletilen Toros M isimli gemisinin Venezuela Portogabello Limanı’nda bulunduğu sırada, şehirde izinli olarak vakit geçiren 5 Türk denizci haksız bir şekilde tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

İskenderun Denizcilik ve Armatör İbrahim Mazman'ın yoğun çabaları sonucu 35 gündür cezaevinde tutulan denizciler Nurullah Nesim Celalioğlu, Tolga İlhan, Tayfun İçpınar, Murat Şimşek ve Ercihan Altın, serbest bırakılarak yurda döndü. 

İskenderun Denizcilik tarafından yapılan açıklamada, denizcilerin serbest bırakılması sürecinde Dışişleri Bakanlığı ve Venezuela Büyükelçiliği'nin kendilerini yanlız bırakmadığı ve her türlü desteği verdiği belirtilerek, "Bu süreçte şirketimizi yalnız bırakmayan, başta Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’na, Venezuela Büyükelçimiz Naci Aydan Karamanoğlu’na, tüm Dışişleri Bakanlığı çalışanlarına, Venezuela Büyükelçiliği çalışanları Gamze Bıyık, Murat Dinç ve Mişel Deveci ile ayrıca Refik Gület’e sonsuz teşekkürlerimizi iletiriz" denildi. 

Haberin Kaynağı: 7DENİZ.NET