UZMAR'DAN DENİZCİLİK EĞİTİME DEV KATKI!

UZMAR'DAN DENİZCİLİK EĞİTİME DEV KATKI!

Binali Yıldırım, İTÜ Denizcilik Fakültesi'nde iki yıl önce meydana gelen depremden sonra kullanılmayan fakülte binasını ve kampüsün genel olarak yeniden inşasının müjdesini verdi.

UZMAR'ın denizcilik eğitimlerine katkıları devam ediyor.

Son olarak İTÜ'de Kaptan Altay Altuğ Yemekhane ve Laboratuvar Binası için desteklerde bulunan Uzmar Denizcilik, İTÜ Denizcilik Fakültesi'ne çok büyük bir katkıda bulunacak.

Depreme dayanıklı olmayan fakülte binası ile birlikte kampüste büyük çaplı bir restorasyon UZMAR tarafından gerçekleştirilecek. Son Başbakan ve Ak Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Kaptan Altay Altuğ Yemekhane ve Laboruvar Binası açılış töreninde şu ifadeleri kullandı:

"Bu okulun tarihi kronolojisinde yer aldım. Denizcilik sektörü, geçmişini bilir ve geleceğini ona göre kurar. Denizcilik bir dayanışma gerektirir. Bu bağ kopmak üzereyken işe el attık.

Yurt projesi bunların başındaydı. Bu projelere desteklerini veren bütün sektör paydaşlarına teşekkürlerimi sunuyorum. UZMAR ve ALTUĞ ailesine saygılarımı sunuyorum.

Sadece bu projede değil, tüm projelerde bulunuyorlar. Buradan bir müjde vereceğim. Bu kampüsü A’dan Z’ye onarıp; Kaptan Altay Altuğ kampüsü adını vereceğiz.

Tüm detaylarıyla yapılması gerekenler ele alınacak. Rektör ve dekanımızın destek ve iş birlikleri ile KAPTAN ALTAY ALTUĞ KAMPÜSÜ'NÜ sektöre kazandıracağız.”Binalı Yıldırım'ın konuşmasının ardından UZMAR Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Noyan Altuğ, Binalı Yıldırım'a günün anısına plaket takdim etti.

Kaynak: TURKDENİZ.COM